• Publicitate

Comertul online - pana unde se poate merge

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Comertul online - pana unde se poate merge

Mesajde Isostar » 29 Iun 2017, 08:03

Family - de la 2 persoane in sus. Si practic Honda Civic este cea mai mare in dimensiuni din categoria "Compact Car".
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Publicitate

Mesajde Tavi » 29 Iun 2017, 08:41

Isostar scrie:Family - de la 2 persoane in sus. Si practic Honda Civic este cea mai mare in dimensiuni din categoria "Compact Car".

In acceptiunea curenta "family" include copil/ii/iii. Altfel e 'couple'.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Mesajde Sly » 29 Iun 2017, 08:58

geomaticianu scrie:Honda Civic mi-a placut mie mult,este o masina foarte fiabila,pregatita pentru drum lung sau iarna din Québec.Totusi nu imi voi mai lua Honda Civic pentru ca este prea mica si are garda joasa.Honda Civic e o masina buna pentru noii veniti sau ca a doua masina.

La drumurile alea ca in palma ai nevoie de garda inalta sau te dor salele cand te asezi in masina?
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Tavi » 29 Iun 2017, 09:26

Sly scrie:sau te dor salele cand te asezi in masina?

E mai greu de iesit dintr-o masina joasa. Ca de-aia sunt si paturile la inaltime pe-aici...prea greu dimineata :)
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Mesajde Isostar » 29 Iun 2017, 09:35

Sly scrie:
geomaticianu scrie:Honda Civic mi-a placut mie mult,este o masina foarte fiabila,pregatita pentru drum lung sau iarna din Québec.Totusi nu imi voi mai lua Honda Civic pentru ca este prea mica si are garda joasa.Honda Civic e o masina buna pentru noii veniti sau ca a doua masina.

La drumurile alea ca in palma ai nevoie de garda inalta sau te dor salele cand te asezi in masina?

Vrea sa ajunga la tarla, pe acolo nu mai sunt drumurile asa bune...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde geomaticianu » 29 Iun 2017, 13:53

Isostar scrie:
Sly scrie:

Vrea sa ajunga la tarla, pe acolo nu mai sunt drumurile asa bune...

Drumul pana la tarla e impecabil,asta a fost una din conditiile cand am cumparat terenul.Dar am amici care au chalet si mergi prin padure zeci de km,sau cand merg in Sepaq am nevoie.Plus ca iarna te mai scoate,desi niciodata nu am ramas inzapezit sa nu pot merge la munca.Problema e ca m-am facut eu mai mare si ma cam strange cureaua.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 129 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica