• Publicitate

Filesharing in Canada

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Filesharing in Canada

Mesajde crsv » 04 Noi 2017, 07:11

orice forma forma de organizare ar fi , se bazeaza pe cea sclavagista lol adica majoritatea muncesc pt o mica minoritate
cele "democratice" sunt mai eficiente pt ca sclavii nu mai trebuie sa fie paziti ba chiar muncesc mai mult pt un os in plus ... deci da Canada ca si celelalte ti-o trage in freza
pt divertisment cum spuneau si altii nu prea mai merita sa downloadezi filme cand sunt sit-uri cu programe tv si filme/seriale chiar si subtitreate sau kodi/sopcast
programele au o buna parte demo-uri / freeware care pot fi utilizate legal , doar cand utilizezi o licenta piratata/hack-uita cazi in partea opusa
oricum pt o minima protectie ar fi util sa folosesti un VPN
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Publicitate

Mesajde cpitis » 04 Noi 2017, 11:45

M-am lamurit, va multumesc pentru raspunsuri.
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016
Montreal : 27 Oct 2016
cpitis

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 11 ori

Mesajde Isostar » 06 Noi 2017, 10:52

File-sharing poate fi facut fara probleme in Canada, poti sa folosesti BitTorrent. Doar ca nu ai voie sa faci "sharing" la ceva care are copyright.

VPN, si poti sa faci aproape ce vrei. Pentru VPN, trebuie sa gasesti unul care nu pastreaza "log-urile" si atunci clar nu este nici o problema. Asta inseamna ceva ce este local in Olanda, Romania, Rusia....

Poti sa incepi de aici:

http://forums.redflagdeals.com/viewtopi ... #p28427638
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 248 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde geomaticianu » 06 Noi 2017, 10:59

Isostar scrie:File-sharing poate fi facut fara probleme in Canada, poti sa folosesti BitTorrent. Doar ca nu ai voie sa faci "sharing" la ceva care are copyright.

VPN, si poti sa faci aproape ce vrei. Pentru VPN, trebuie sa gasesti unul care nu pastreaza "log-urile" si atunci clar nu este nici o problema. Asta inseamna ceva ce este local in Olanda, Romania, Rusia....

Poti sa incepi de aici:

http://forums.redflagdeals.com/viewtopi ... #p28427638

De acord
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 129 ori

Mesajde iulllian » 06 Noi 2017, 11:12

folosesc vpn - cyberghost - e simplu si intuitiv, si poti sta ascuns dupa perdea si sa te uiti la xxx, :)
Imagine
iulllian

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde Isostar » 07 Noi 2017, 15:43

iulllian scrie:folosesc vpn - cyberghost - e simplu si intuitiv, si poti sta ascuns dupa perdea si sa te uiti la xxx, :)

Care este locat in Romania. L-am folosit pentru 1 an acum cativa ani buni, nu am fost multumit cu viteza.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 248 ori
I s-a multumit: 432 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica