• Publicitate

reparare tvsau recomandari pt unul nou

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

reparare tvsau recomandari pt unul nou

Mesajde crsv » 05 Noi 2017, 04:47

am luat acum 3 luni un sanyo si a luat o pauza lol .Reprezentanta e in state si au zis ca-mi returneaza banii
credeti ca mai merita reparat / se mai ocupa cineva cu repararea in Montreal sau imprejurimi ?
daca nu ce modele recomandati ca dupa "experti" daca nu e oled (cam 4k si +) nimic nu e :D
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Publicitate

Re: reparare tvsau recomandari pt unul nou

Mesajde canin » 05 Noi 2017, 05:10

Mai exista Sanyo? ...Imi aduc aminte de marca asta cand erau casetofoanele international (dublu casetofon rosu/albastru) prin anii 90... imi luasem si eu o "combina" osaka parca .... si am oscilat la cumparare versus ceva asemanator de la sanyo!

Pai mah Crsv .... la cata experienta ai tu de viata si mai ales in Canada...(lasand la o parte alegerea marcii care nu se discuta) te-ai fi putut si tu informa in prealabail cine ofera service etc macar sa stii cat de cat unde trebuie sa apelezi la nevoie (garantie banuiesc ca are ....ca doar nu l-ai cumparat de la talcioc-ul din coltul strazii) .... In mod normal ar fi trebuit ca talonul de garantie sa aibe atasat o lista cu unitatile service ...nu? Asa e la noi in Romanika .... ne uitam in lista si mergem cu tv-ul la reparat, daca e cazul!

Pe de alta parte...cred ca ai avut ceva ghinion ... orice no name ar fi mers mai mult de 3 luni!

Cere alt TV la fel .. .nu neaparat banii! Dai la schimb mortul cu unul viu!
D1 4.11.15
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
AM 27.03.2017
IV 20.12.2017
V 2.01.2018
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 70 ori
I s-a multumit: 116 ori

Mesajde crsv » 05 Noi 2017, 07:02

am citit mute review-uri dar in magazin avea o imagine superba , mai buna ca a lui samsung sau visio pe care le aveam in minte
sanyo e luat de funai , probabil de asta si merg asa de mult
reparatul i-i costa prea mult pe ei iar expedierea spre/din state la fel , iar cu bani ppot oricum sa iau altul la fel sau alt brand
pe de alta parte daca-l pot repara cu 100-200 $ e chiar afacere lol
crsv

Mesajde cian » 05 Noi 2017, 08:02

crsv scrie:am citit mute review-uri dar in magazin avea o imagine superba , mai buna ca a lui samsung sau visio pe care le aveam in minte
sanyo e luat de funai , probabil de asta si merg asa de mult
reparatul i-i costa prea mult pe ei iar expedierea spre/din state la fel , iar cu bani ppot oricum sa iau altul la fel sau alt brand
pe de alta parte daca-l pot repara cu 100-200 $ e chiar afacere lol

Pune l in strada nu te mai enerva cu el...poti sa mi spui si mie ( in pv...) unde stai si cand il scoti in strada,lolll?
cian
Moderator 'Romani in Cuba'
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde crsv » 05 Noi 2017, 10:50

e mic pt tine doar 55 lol
crsv

Mesajde Sly » 05 Noi 2017, 14:20

Eu mi l-am cumparat pe asta,era la reducere.Ti-l recomand cu caldura,e cel mai bun tv pe care l-am avut vreodata.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica