• Publicitate

reparare tvsau recomandari pt unul nou

Intrebari, raspunsuri si discutii de natura tehnica: calculator, internet, autovehicule, electronice si electrocasnice. Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de vanzari-cumparari/servicii. Anunturile postate vor fi sterse.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzări/cumpărări de electronice/calculatoare sau automobile în această rubrică. Pentru vânzări/cumpărări publicați anunțurile la rubrica locală specifică zonei unde vă aflați sau căreia i se adresează oferta respectivă.

Acesta rubrică este destinată STRICT discuțiilor de ordin tehnic legate de rezolvarea problemelor cu electronice, automobile, calculatoare, sfaturi de achiziție, șamd.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: reparare tvsau recomandari pt unul nou

Mesajde canin » 06 Noi 2017, 15:08

crsv ... daca nu ai bani sa ajungi in state cu TV-ul poate ai pana aici http://www.decarietv.com/a-propos!
D1 4.11.15
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
AM 27.03.2017
IV 20.12.2017
V 2.01.2018
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 116 ori

Publicitate

Mesajde crsv » 06 Noi 2017, 16:31

nu a spus nimeni ca trebuie sa te duci in state , pe de alta parte ar trebui sa nu fii prea zdravan la cap ca sa te duci in vama cu un tv -doar daca vrei sa ti-l dezasambleze ei pe gratis :D
nici problema de bani nu prea e ca doar i-l duc cu masina nu cu autobuzul lol
oricum multumesc de interes si recomandare , s-ar putea sa incerc la ei sau la altii
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Mesajde canin » 07 Noi 2017, 08:14

Glumeam mai sus bro ....
D1 4.11.15
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
AM 27.03.2017
IV 20.12.2017
V 2.01.2018
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 116 ori

Mesajde picoca » 01 Ian 2018, 22:33

Daca iti returneaza banii, merita sa incerci a-l repari. Cel mai bine astepti sa apara un prieten priceput si-l repari pe gratis. Cu firmele specializate s-ar putea sa iesi mai scump decat te astepti, dar si acolo lucreaza niste oameni care trebuie sa traiasca si ei.
Apropo de chestia cu rea intentie pomenita de cineva mai devreme.
A venit fi-miu chitit de la scoala sa intru pe situl lui otterbox ca sa-i comand o carcasa noua pentru telefonul lui ca cica e gratis. Cum am avut una odata, scumpa si cauciucul moale s-a degradat prea repede, am intrat de curiozitate. Mi-a aratat un formular de garantie in care spuneai ce telefon ai si adresa sa-ti trimita carcasa. I-am zis si eu , ba , dar nu iti cer astia o dovada ca ai cumparat de la ei ? si mi-a raspuns cu convingere ca nu.
Asta invata copii la scoala. Eu nu am incercat, poate era un truc sa-ti fure datele de pe card ( pentru ca plateai totusi 5$ shipping) , poate era pe bune.
Daca incearca careva sa ne spuna.
picoca

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde crsv » 02 Ian 2018, 05:08

am primit banii inapoi , e adevarat ca am pierdut ceva cu conversiile valutare (eu l-am luat in cad iar ei au trimis usd ) +expedierea unui plic recomandat in state , deocamdata l-am pus "bine" intr-un garaj :D si am luat un proiector ... nu stiu daca mai vreau tv din nou , imaginea e foarte buna (chiar daca nu la nivelul unui tv ) dar marimea compenseaza cu brio
crsv

Mesajde crsv » 02 Ian 2018, 05:30

la otterbox
"Any warranty claims shall be made by customer no later than sixty (60) calendar days after the expiration of the Specialty Product Warranty Period. " iar asta banuiesc ca o probezi cu o factura
compania s-ar putea sa fie ok dar nu-mi place ca nu accepta paypal , ar fi indicat sa ai o un card cu limita la vreo cateva sute pt cumparaturi online
crsv

Anterior

Înapoi la Canada - Stiinta si tehnica