• Publicitate

Pozitia copilului

Discutii pentru suflet: muzica, teatru, filme, proza, fotografie, poezie. Momente memorabile din arta si cultura romaneasca si internationala.
Răspunde

Pozitia copilului

Mesajde claire » 22 Oct 2013, 18:57

L-am vazut la patria sau scala, nu mai stiu care din ele ca le confund acum. Cel care este linga notarra... Intr- o sala f ciudata, destul de mica, arata ca o sala de restaurant, cu bar, dotata cu canapele gen ikea, un proiector si un ecran ce-i drept mai mare decit al meu de acasa. In sala numai noi doi si inca doua doamne. Cind a inceput proiectia, s-a vazut pe ecran interfata windows, alegerea iconului, ce mai, ca acasa... :D

Filmul ok, nici nu prea mai tin bine minte chiar tot ca a trecut ceva timp de atunci. Ce m-a deranjat a fost limbajul si injuraturile baiatului catre mama sa. Nu pt injuraturi ca atare, de care filmele romanesti sint pline ci pt faptul ca nu le-am crezut veridice. Nu pot sa cred ca in realitate, intr-o familie ca cea portretizata in acest film, poate exista un asemenea gen de relatie verbala mama-fiu.

Hm, in clipa asta chiar mi-am amintit de ceva... Parca imi amintesc ca mama, la un moment dat ii da fiului ei un masaj, intr-o scena de-a dreptul erotica. Or fi fost mai multe straturi in aceasta relatie bizara dintre ei.
claire
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 13 ori
I s-a multumit: 16 ori

Publicitate

Înapoi la Canada - Arta si cultura