• Publicitate

Pentru noii veniti...unde ne asezam, strategic sau unde o fi

Unde locuim in Canada? Discutii despre case, apartamente, case de vacanta, terenuri, chirii, ipoteci, agenti imobiliari, comisioane, impozite imobiliare
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre imobiliare din Canada).

Pentru anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere folosiți rubrica locală din zona unde se află proprietatea respectivă.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde MirelaFashion » 05 Oct 2013, 13:31

Eu una, nu mai stiu pe unde sa ma mut in Montreal. Poate cineva imi da o recomandare dar deja m-am mutat de 3 ori si pana peste 1an sau 2 cand sper sa reusesc sa ma intorc acasa, vreau sa stau intr-un loc linistit, curat si civilizat, de preferat cu romani sau moldoveni in bloc ca in ei am incredere. Acum stau langa metroul Cote-St-Catherine dar s-a umplut blocul meu de niste asiatici mai inchisi la culoare, nu cred ca-s chineji, si de atunci e plin de gandaci si miroase foarte urat a ceva mancare de care mananca ei. Cel mai rau e ca mi s-au furat din apartament deja de doua ori dar consierjul e tot ceva asiatic de-al lor si nu le face nimic.

Am incercat si laval dar acolo s-a umplut de unii din Algeria care faceau scandal si tot ma intrebau daca vreau sa vin cu ei la moscheie, se uitau urat cand vara mi se vedea lantul cu cruciulita la gat si prima data am stat langa metroul St-Michel si acolo e plin de negrii, imi era frica sa merg pe strada, ma fluierau tot timpul, oameni fara capatai.

Orice sfat e binevenit.
MirelaFashion
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde bertro » 07 Oct 2013, 13:27

MirelaFashion scrie:Eu una, nu mai stiu pe unde sa ma mut in Montreal. Poate cineva imi da o recomandare dar deja m-am mutat de 3 ori si pana peste 1an sau 2 cand sper sa reusesc sa ma intorc acasa, vreau sa stau intr-un loc linistit, curat si civilizat, de preferat cu romani sau moldoveni in bloc ca in ei am incredere. Acum stau langa metroul Cote-St-Catherine dar s-a umplut blocul meu de niste asiatici mai inchisi la culoare, nu cred ca-s chineji, si de atunci e plin de gandaci si miroase foarte urat a ceva mancare de care mananca ei. Cel mai rau e ca mi s-au furat din apartament deja de doua ori dar consierjul e tot ceva asiatic de-al lor si nu le face nimic.
Am incercat si laval dar acolo s-a umplut de unii din Algeria care faceau scandal si tot ma intrebau daca vreau sa vin cu ei la moscheie, se uitau urat cand vara mi se vedea lantul cu cruciulita la gat si prima data am stat langa metroul St-Michel si acolo e plin de negrii, imi era frica sa merg pe strada, ma fluierau tot timpul, oameni fara capatai.
Orice sfat e binevenit.

10905 Henri-Bourassa Est -> E un complex rezidential super misto. Nu o sa iti mai faci griji de niciuna din chestiile enumerate mai sus.
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Aurelia Sirbu » 07 Oct 2013, 17:23

MirelaFashion scrie:Eu una, nu mai stiu pe unde sa ma mut in Montreal.

I-auzi, briul, trece riul si mindruta potecuta.
Aurelia Sirbu
Moderator Studii si formare profesionala
Moderator Studii si formare profesionala

A multumit: 81 ori
I s-a multumit: 103 ori

Mesajde Radu7777 » 07 Oct 2013, 19:41

bertro scrie:10905 Henri-Bourassa Est -> E un complex rezidential super misto. Nu o sa iti mai faci griji de niciuna din chestiile enumerate mai sus.

google street view ruleaza :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde MirelaFashion » 08 Oct 2013, 10:17

bertro scrie:
MirelaFashion scrie:Eu una, nu mai stiu pe unde sa ma mut in Montreal. Poate cineva imi da o recomandare dar deja m-am mutat de 3 ori si pana peste 1an sau 2 cand sper sa reusesc sa ma intorc acasa, vreau sa stau intr-un loc linistit, curat si civilizat, de preferat cu romani sau moldoveni in bloc ca in ei am incredere. Acum stau langa metroul Cote-St-Catherine dar s-a umplut blocul meu de niste asiatici mai inchisi la culoare, nu cred ca-s chineji, si de atunci e plin de gandaci si miroase foarte urat a ceva mancare de care mananca ei. Cel mai rau e ca mi s-au furat din apartament deja de doua ori dar consierjul e tot ceva asiatic de-al lor si nu le face nimic.
Orice sfat e binevenit.

10905 Henri-Bourassa Est -> E un complex rezidential super misto. Nu o sa iti mai faci griji de niciuna din chestiile enumerate mai sus.

Nu inteleg de ce sunt tratata in acest mod. NU am vorbit pe nimeni de rau. Credeam ca acest forum e un loc unde noi romanii putem discuta si ne ajuta intre noi. Te-am crezut si chiar daca mi s-a parut cam departe adresa am fost acolo ieri dupa slujba sa vad cladirea si ce apartamente au disponibile. Am ramas uimita sa ajung acolo si sa constat ca la acea adresa este un fel de spital.

Foarte dezamagita de tine Bertro, credeam ca era un sfat pertinent. Mi-am pierdut mult timp si bani de benzina mergand pana acolo. Timpul e scurt si prefer sa petrec cat mai mult din timpul liber lucrand la firma mea nu pe drumuri.
MirelaFashion
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde Radu7777 » 09 Oct 2013, 01:23

bertro e un jidan nesimtit de la care nu te poti astepta la altceva, mai ales când are de-a face cu români. MirelaFashion, tu esti noua pe forum si nu stii cum merg treburile pe-aici ... te sfatuiesc sa nu mai bagi in seama personaje de genul asta, cozi de topor care calca in picioare tot ce e sfânt si care merita un calcâi in gura aia jegoasa a lor.
daca vrei un sfat serios pe tema asta poti apela la userul rionut. ultima data cand am verificat era concierge, poate are ceva disponibil la iel in bloc, acolo sigur nu sunt poponauti si teroristi. e om de calitate, român adevarat care nu si-a uitat radacinile si traditiile, poti verifica si pe pagina lui de feisbuk.
uite aici un film cu iel (e cel care merge in fata caprei, ca sa stii cum arata in caz ca te intâlnesti cu iel), am remarcat ca-ti plac, mai ales ca se apropie sfintele sarbatori de iarna
mula bafta si "doamne ajuta"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_N06jEhHrzU[/youtube]
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Discutii despre locuinte - Apartamente, case, ipoteci, chirii