• Publicitate

Pentru noii veniti...unde ne asezam, strategic sau unde o fi

Unde locuim in Canada? Discutii despre case, apartamente, case de vacanta, terenuri, chirii, ipoteci, agenti imobiliari, comisioane, impozite imobiliare
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre imobiliare din Canada).

Pentru anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere folosiți rubrica locală din zona unde se află proprietatea respectivă.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde bertro » 09 Oct 2013, 08:35

MirelaFashion scrie: Te-am crezut si chiar daca mi s-a parut cam departe adresa am fost acolo ieri dupa slujba sa vad cladirea si ce apartamente au disponibile. Am ramas uimita sa ajung acolo si sa constat ca la acea adresa este un fel de spital.

Institutul Pinel a fost desfiintat acum ceva ani si acum e intr-adevar un complex de apartamente, cum ti-am spus, dar au pastrat look & feel-ul original al spitalului. Stii cum unii hipsters se dau in vant dupa cladiri mai altfel...

Mai mergi o data acolo si intreaba la poarta de Guy Turcotte. E presedintele asociatiei de locatari. O sa-ti poata oferi un tur al complexului si sa-ti explice cum sa aplici pt o locuinta acolo.
Eventual daca vrei sa iti pui o pila la el si sa obtii un loc mai usor, du-i o sticla de vin... sau de lave-glace.

Bafta!
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Mesajde sanjov » 09 Oct 2013, 11:36

MirelaFashion scrie:
bertro scrie:
MirelaFashion scrie:Eu una, nu mai stiu pe unde sa ma mut in Montreal. Poate cineva imi da o recomandare dar deja m-am mutat de 3 ori si pana peste 1an sau 2 cand sper sa reusesc sa ma intorc acasa, vreau sa stau intr-un loc linistit, curat si civilizat, de preferat cu romani sau moldoveni in bloc ca in ei am incredere. Acum stau langa metroul Cote-St-Catherine dar s-a umplut blocul meu de niste asiatici mai inchisi la culoare, nu cred ca-s chineji, si de atunci e plin de gandaci si miroase foarte urat a ceva mancare de care mananca ei. Cel mai rau e ca mi s-au furat din apartament deja de doua ori dar consierjul e tot ceva asiatic de-al lor si nu le face nimic.
Am incercat si laval dar acolo s-a umplut de unii din Algeria care faceau scandal si tot ma intrebau daca vreau sa vin cu ei la moscheie, se uitau urat cand vara mi se vedea lantul cu cruciulita la gat si prima data am stat langa metroul St-Michel si acolo e plin de negrii, imi era frica sa merg pe strada, ma fluierau tot timpul, oameni fara capatai.
Orice sfat e binevenit.

10905 Henri-Bourassa Est -> E un complex rezidential super misto. Nu o sa iti mai faci griji de niciuna din chestiile enumerate mai sus.

Nu inteleg de ce sunt tratata in acest mod. NU am vorbit pe nimeni de rau. Credeam ca acest forum e un loc unde noi romanii putem discuta si ne ajuta intre noi. Te-am crezut si chiar daca mi s-a parut cam departe adresa am fost acolo ieri dupa slujba sa vad cladirea si ce apartamente au disponibile. Am ramas uimita sa ajung acolo si sa constat ca la acea adresa este un fel de spital.

Foarte dezamagita de tine Bertro, credeam ca era un sfat pertinent. Mi-am pierdut mult timp si bani de benzina mergand pana acolo. Timpul e scurt si prefer sa petrec cat mai mult din timpul liber lucrand la firma mea nu pe drumuri.

wooow, asta era acolo la adresa aia ?
imi pare rau ca ti-ai pierdut efectiv timpul si benzina ducandu-te acolo, ce sa-i faci, obraznicie si nesimtire tipica a la bertro, unui evreu ca el nu i-ar fi facut porcaria asta, nu-ti mai bate capul cu el !

cauta in alta parte in NDG decit acolo unde zici ca stai, sunt si locuri bune in cartierul ala in alte zone, CDN (Cote des neiges nu ti-as recomanda) sau cauta in Outremont, e mai select dar e si nitel mai scump, la rue Bernard, de ex.
sanjov
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde bertro » 09 Oct 2013, 14:27

sanjov scrie:obraznicie si nesimtire tipica a la bertro, unui evreu ca el nu i-ar fi facut porcaria asta

Ba o data m-a intrebat un verisor recent mutat in oras unde e sinagoga si i-am dat adresa unei macelarii specializate in carne de porc.

sanjov scrie:cauta in Outremont, e mai select dar e si nitel mai scump

Vezi ca nici acolo nu scapi de astia ca mine. Dimpotriva. :)
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Gator » 09 Oct 2013, 14:39

bertro scrie:
sanjov scrie:obraznicie si nesimtire tipica a la bertro, unui evreu ca el nu i-ar fi facut porcaria asta

Ba o data m-a intrebat un verisor recent mutat in oras unde e sinagoga si i-am dat adresa unei macelarii specializate in carne de porc. :)

Trebuia sa-i dai adresa lui Sanjov
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 333 ori

Mesajde parnic » 14 Dec 2013, 00:58

Cedare de bail, 3 1/2, 660$ + parcare subsol 60$ (în caz de necesitate).
Casa de beton, alături de colegiul Bois de Boulogne, vă putem propune și ceva mobilă. Se eliberează după 15 ianuarie 2014.
DCS:30.06.09
CSQ:13.11.09
DII:06.02.10
CM:29.04.10/22.04.11(repetat)
IV:26.05.11
zbor:28.07.11
parnic

Mesajde Doncaster » 18 Dec 2013, 13:53

parnic scrie:Cedare de bail, 3 1/2, 660$ + parcare subsol 60$ (în caz de necesitate).
Casa de beton, alături de colegiul Bois de Boulogne, vă putem propune și ceva mobilă. Se eliberează după 15 ianuarie 2014.

Suntem interesati de anunt. Lasati niste date de contact. Va multumesc anticipat.
Doncaster
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Discutii despre locuinte - Apartamente, case, ipoteci, chirii