• Publicitate

Despre agenti, agentii si MLS

Unde locuim in Canada? Discutii despre case, apartamente, case de vacanta, terenuri, chirii, ipoteci, agenti imobiliari, comisioane, impozite imobiliare
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre imobiliare din Canada).

Pentru anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere folosiți rubrica locală din zona unde se află proprietatea respectivă.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde radup70 » 17 Sep 2010, 19:05

adi200 scrie:Cit despre tizul tau, vad ca n-a inteles nimic...pentru el e important doar cine scoate banu', tabloul in ansamblu il depaseste...n-are rost sa-mi bat capul!!!!!

mi se parecă e un amănunt foarte important cine scoate banul din buzunar.

Chair te rog să nu-ţi baţi capul să ne oboseşti cu sofisme.
radup70
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde morari » 13 Feb 2011, 16:08

Buna daca ma poate cineva ajuta , suntem pe cale de emigrare, eu in Republica Moldova sunt registrator la Oficiul Cadastral teritorial, pentru emigrare am nevoie de oferte de munca in Quebec, dar cum nu caut nu gasesc nimic despre registrator, as vrea sa stiu care institutie din Quebec se ocupa cu evidenta si inregistrarea bunurilor imobile si drepturilor asupra lor, Multumesc anticipat.
morari
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Sly » 02 Iul 2011, 12:27

Radu7777 scrie:ca mult ti-a luat sa te prinzi ... da mah, nu-i inghit pe agentii imobiliari, mai precis pe agentii imobiliari care zic "cumpara azi ca maine vin tamilii si se termina ...". intelegi sau tre' sa-ti desenez ?

Ai vreun motiv special?
Ca in mod cert,din ce spui pe aici pe forum nu intri in target-ul lor de prospecti.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde Radu7777 » 03 Iul 2011, 19:13

Sly scrie:
Radu7777 scrie:ca mult ti-a luat sa te prinzi ... da mah, nu-i inghit pe agentii imobiliari, mai precis pe agentii imobiliari care zic "cumpara azi ca maine vin tamilii si se termina ...". intelegi sau tre' sa-ti desenez ?

Ai vreun motiv special?
Ca in mod cert,din ce spui pe aici pe forum nu intri in target-ul lor de prospecti.

dar tu ai vreun motiv special ca sa fii rasist ?
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde Sly » 04 Iul 2011, 23:47

Radu7777 scrie:
Sly scrie:

Ai vreun motiv special?

dar tu ai vreun motiv special ca sa fii rasist ?

Da.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde andra.bdx » 14 Sep 2013, 09:32

morari scrie:Buna daca ma poate cineva ajuta , suntem pe cale de emigrare, eu in Republica Moldova sunt registrator la Oficiul Cadastral teritorial, pentru emigrare am nevoie de oferte de munca in Quebec, dar cum nu caut nu gasesc nimic despre registrator, as vrea sa stiu care institutie din Quebec se ocupa cu evidenta si inregistrarea bunurilor imobile si drepturilor asupra lor, Multumesc anticipat.

Este Registre foncier du Québec dar e un serviciu guvernamental, sunt mai multe etape daca vizezi un post. Uite site-ul lor:

http://www.registrefoncier.gouv.qc.ca

Bafta!
On peut rire de tout mais pas avec tout le monde... :')
andra.bdx
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Anterior

Înapoi la Canada - Discutii despre locuinte - Apartamente, case, ipoteci, chirii