• Publicitate

Case in Canada

Unde locuim in Canada? Discutii despre case, apartamente, case de vacanta, terenuri, chirii, ipoteci, agenti imobiliari, comisioane, impozite imobiliare
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre imobiliare din Canada).

Pentru anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere folosiți rubrica locală din zona unde se află proprietatea respectivă.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde Menumorut » 28 Mar 2010, 22:38

kappa72 scrie:Menumorutule, chiar zilele trecute un amic canadian imi sugera sa fac o vizita pe la ''1000 de insule''...e chiar asa frumos cum imi povestea el?...imi zicea ceva si de un castel construit de un nene pt nevasta-sa, care apoi a fost luat de guvern

Este, si e la 3 ore cu masina, cat despre castel ... asa este :)

Mai devreme am pus si poza lui aici, mesaj 187, am si scris despre acel nene:

http://www.realizat.com/viewtopic.php?t ... &start=184

Se pare ca se confirma din mai multe locuri :wink:
Menumorut
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Case in Canada

Mesajde Star Dust » 08 Mai 2014, 12:14

mai e cineva pe aici? :roll:

locuieste cineva in sau poate stie de urmatorul tip de apartamente? caut sa inchiriez un apartament intr'un bloc de apartamente care are managementul de obicei in cladire (la care poti sa apelezi cand apar probleme), sunt blocuri mai inalte, de obicei peste 5 etaje, au piscina si sala de sport (dar astea nu conteaza pt. mine, vreau sa zic ca majoritatea au), si cam toate apartamentele din cladire sunt de inchiriat (de la studio in sus, studio ma intereseaza). nu ma refer la serviced apartments sau cele pentru executives - alea's cam piperate, desi unele din aceste residential buildings ar putea oferi si asemenea servicii (daca vrei). multumesc
DCS: Jan 2011
ACC/OUV: Nov 2011
CSQ: Mar 2013
D2: Apr 2013
FM/AM: Jun 2013
Inv: Apr 2014
Star Dust
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 0 data

Re: Case in Canada

Mesajde Isostar » 08 Mai 2014, 12:30

Star Dust scrie:mai e cineva pe aici? :roll:

locuieste cineva in sau poate stie de urmatorul tip de apartamente? caut sa inchiriez un apartament intr'un bloc de apartamente care are managementul de obicei in cladire (la care poti sa apelezi cand apar probleme), sunt blocuri mai inalte, de obicei peste 5 etaje, au piscina si sala de sport (dar astea nu conteaza pt. mine, vreau sa zic ca majoritatea au), si cam toate apartamentele din cladire sunt de inchiriat (de la studio in sus, studio ma intereseaza). nu ma refer la serviced apartments sau cele pentru executives - alea's cam piperate, desi unele din aceste residential buildings ar putea oferi si asemenea servicii (daca vrei). multumesc

Acelasi raspuns ca si in partea cealalta :)

Vino cu detalii mai multe, la nivel de strada/cartier (oras, provincie) care te intereseaza. Nu de altceva, dar te trezesti ca-ti face cineva o oferta din Calgary cand tu cauti in Montreal.

In general, tipul de bloc pe care l cauti este disponibil in toate orasele mai mari. Dar sa te astepti sa platesti in plus pentru toate aceste servicii aditionale pe care le vrei.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Discutii despre locuinte - Apartamente, case, ipoteci, chirii