• Publicitate

Cat platiti chirie?

Unde locuim in Canada? Discutii despre case, apartamente, case de vacanta, terenuri, chirii, ipoteci, agenti imobiliari, comisioane, impozite imobiliare
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre imobiliare din Canada).

Pentru anunțuri de vânzare/cumpărare/închiriere folosiți rubrica locală din zona unde se află proprietatea respectivă.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde Iana_albina » 04 Noi 2010, 06:08

saLUT
Iana_albina
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde npr » 12 Feb 2012, 21:55

chrislord scrie:
simoncik scrie:craigslist rules )

ai folosit vreodata craiglistul? aveti mare grija la el, sunt foarte multe anunturi fake. dupa ce o sa te tzapesti o data, te asigur ca nu o sa mai aceeasi parere.

Nu inteleg cum naiba poti lua teapa de pe urma unui anunt de Craigs...
Doar daca trimiti cecul pentru prima luna de chirie inainte de vizita apartamentul :)
In acest caz, teapa e meritata deplin.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde bertro » 13 Feb 2012, 09:08

$1300 pt un 1 bdrm + garaj in turn de beton pe Bloor E & Rogers (fost Jarvis), in 2010.
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Radu7777 » 13 Feb 2012, 12:31

My friend you are moving into Bloor & Jarvis? You would be safer at Jane & Finch because at least there they have open spaces to run away from the robbers and bullets, on Jarvis they will corner you in an alley with a dead end.

:lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Yep

Mesajde laurent_db » 13 Feb 2012, 15:14

450CAD in 3 si 1/2 in Zona Verdun, aproape de metrou. Desi e 3 si 1/2 are 2 camere inchise cu usa. Da a fost un noroc, nu se gasesc prea multe la pretul asta. (Montreal)
laurent_db
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 42 ori

Mesajde bertro » 13 Feb 2012, 23:09

Radu7777 scrie:My friend you are moving into Bloor & Jarvis? You would be safer at Jane & Finch because at least there they have open spaces to run away from the robbers and bullets, on Jarvis they will corner you in an alley with a dead end. :lol:

Lol, nu mi s-a parut deloc periculos cand am fost pe acolo (apt de care am zis era al unor prieteni). E totusi in buricul Toronto-ului intr-o zona cu multe institutii financiare, deci banui ca e plin de camere si paza. Parea destul de safe (cel putin ziua, nu stiu noaptea). Nu mai safe ca downton Mtl, dar oricum. Panarama incepe la doua blocuri mai incolo pe Yonge, unde e plin de tot felul de specimene.
Oricum, am vrut doar sa-i dau OP o idee despre cat costa o chirie downtown.
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Discutii despre locuinte - Apartamente, case, ipoteci, chirii