• Publicitate

Recomandati o frizerita care vb rom sau rus

Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Recomandati o frizerita care vb rom sau rus

Mesajde Rax » 19 Mar 2013, 16:47

Buna. Cine cunoaste o frizerie unde lucreaza persoane care vorbesc sau inteleg limba romina ori limba rusa? Nu vreau sa risc sa merg la o frizerie obisnuita si sa incerc sa-i explic cum sa ma tunda Smile Daca cineva cunoaste vreo frizerie "de a noastra" prin zona boul. Saint-Laurent intersectie cu Rue Jarry - dati-mi de stire. Puteti sa-mi scrieti in privat ori sa lasat aici un coment. Chiar daca va fi un pic mai departe de aceasta zona, oricum spuneti-mi.
DCS 28.12.2009
AC 16.02.2010
.....
06.05.2011 interviu
vara 2012 - viza
Rax
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde vanillaIce » 20 Mar 2013, 08:47

https://plus.google.com/113847397607216 ... l=ca&hl=en

Coiffure Andre et Joseph
Proprietara e italianca(Maria,65 de ani) si lucreaza impreuna cu fiul ei care se ocupa cu tunsul la barbati. Curati, ieftini si profesionisti.E tot ce cunosc( mai aproape de zona in care stai.Pina nu demult Maria era coafeza mea, intre timp m-am mutat si e prea departe de unde stau acum.
vanillaIce
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde vanillaIce » 20 Mar 2013, 08:50

Scuze, tocmai ce am realizat ca voiai pe cineva care vorbeste rom. sau rusa.
vanillaIce
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde L'enfant » 21 Mar 2013, 03:24

Pai n-ar trebui sa vorbesti tu franceza sau engleza? Daca nu poti sa te exprimi, cauta pe google o poza cu tunsoarea pe care o vrei si scoate-o la imprimanta.
L'enfant
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 84 ori
I s-a multumit: 109 ori

Mesajde Rax » 21 Mar 2013, 18:09

L'enfant scrie:Pai n-ar trebui sa vorbesti tu franceza sau engleza? Daca nu poti sa te exprimi, cauta pe google o poza cu tunsoarea pe care o vrei si scoate-o la imprimanta.

:lol: :lol: :lol: lasa ca am mai auzit altii cu asa idei. s-au dus la frizerie cu poze si evident ca nu i-a nimerit frizerita, doar cel din poza nu e clientul :D
in orice caz, prefer sa vb cu frezerul sau frizerita pe aceeasi limba. asa la singur intelege ce vreau eu ;-)
oricum merci de propuneri.
DCS 28.12.2009
AC 16.02.2010
.....
06.05.2011 interviu
vara 2012 - viza
Rax

Re: Recomandati o frizerita care vb rom sau rus

Mesajde ludmo » 22 Mar 2013, 11:56

Rax scrie:Buna. Cine cunoaste o frizerie unde lucreaza persoane care vorbesc sau inteleg limba romina ori limba rusa? Nu vreau sa risc sa merg la o frizerie obisnuita si sa incerc sa-i explic cum sa ma tunda Smile Daca cineva cunoaste vreo frizerie "de a noastra" prin zona boul. Saint-Laurent intersectie cu Rue Jarry - dati-mi de stire. Puteti sa-mi scrieti in privat ori sa lasat aici un coment. Chiar daca va fi un pic mai departe de aceasta zona, oricum spuneti-mi.

Eu ti-o recomand pe Ika 438-878-6920. E foarte bravo! Lucreaza si acasa si in salon. Daca mergi la ea acasa atunci nu e prea departe de Saint-Laurent, undeva 15-20 min.
ludmo
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 1 data

Următorul

Înapoi la Canada - Quebec - Rubrica locala