• Publicitate

Cum sunam in Romania mai ieftin ?

Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Cum sunam in Romania mai ieftin ?

Mesajde sile_00 » 08 Feb 2016, 07:58

Buna ziua,

De cativa ani sunam in Romani prin NeccTelecom. Pe fix tariful era undeva la 1-2 centi pe minut, fara contract sau abonamet (DOAR TELEFONIE). Doar ca s-au scumpit foarte tare anul acesta.

Voi cu cine sunati acasa ?

Sile
Aici E K La Noi
sile_00
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Cum sunam in Romania mai ieftin ?

Mesajde sorro » 08 Feb 2016, 08:17

sile_00 scrie:Buna ziua,

De cativa ani sunam in Romani prin NeccTelecom. Pe fix tariful era undeva la 1-2 centi pe minut, fara contract sau abonamet (DOAR TELEFONIE). Doar ca s-au scumpit foarte tare anul acesta.

Sile

CallRomania -- https://www.callromania.ro/tarife
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 734 ori
I s-a multumit: 492 ori

Mesajde Isostar » 08 Feb 2016, 09:05

sorro scrie:
sile_00 scrie:Buna ziua,

Sile

CallRomania -- https://www.callromania.ro/tarife

Preturile par foarte bune, mai ales daca se vorbeste mult cu Romania. Doar o mica constatare, nimic altceva (iOS vs Android):

Pentru platile inapp purchase prin aplicatia callRomania iOS, valabilitatea creste dupa cum urmeaza:
5 EUR credit : 3 luni de la data platii
22 EUR credit : 12 luni de la data platii

Pentru platile inapp purchase prin aplicatia callRomania Android, valabilitatea creste dupa cum urmeaza:
5 EUR credit : valabilitate 3 luni
10 EUR credit : valabilitate 12 luni
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde Isostar » 08 Feb 2016, 09:12

sorro scrie:CallRomania -- https://www.callromania.ro/tarife

Doar o intrebare pentru acest serviciu: merge si daca nu ai access la internet? Adica poti sa suni de pe un telefon simplu, fara serviciu de date?

Poți folosi telefonia pe net de pe computer, smartphone, tableta, adaptor VoIP, telefon SIP.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde sorro » 08 Feb 2016, 09:35

Isostar scrie:
sorro scrie:CallRomania -- https://www.callromania.ro/tarife

Doar o intrebare pentru acest serviciu: merge si daca nu ai access la internet? Adica poti sa suni de pe un telefon simplu, fara serviciu de date?

Poți folosi telefonia pe net de pe computer, smartphone, tableta, adaptor VoIP, telefon SIP.

Nu am incercat niciodata, eu o folosesc exclusiv de pe mobil (Android), prin aplicatia lor din Google Play, fie prin wifi, fie prin 3G/4G.
Cred insa ca ii poti intreba prin email, eu le-am scris o data sau de doua ori in trecut (acum cativa ani, o problema de apel hanging) si mi-au raspuns foarte prompt + rezolvat imediat problema + recreditare.

Btw, n-am facut niciodata nici plata prin SMS si nici in-app purchase. Platesc direct pe site-ul lor.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro

A multumit: 734 ori
I s-a multumit: 492 ori

Mesajde xplaur » 09 Feb 2016, 07:10

Eu folosesc Startec Global Communications de cand am ajuns in Canada si pentru cat vorbesc eu, e superbine (2c pe fix si 9c pe mobil parca).
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Quebec - Rubrica locala