• Publicitate

Cum sunam in Romania mai ieftin ?

Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Re: Cum sunam in Romania mai ieftin ?

Mesajde xplaur » 12 Feb 2016, 10:06

Pai daca ne referim strict la aplicatii, cu ce e mai bun asta de vorbiti voi, fata deorice aplicatie gratuita gen skype, spre exemplu (bine exceptand telefonul fix, pe care nu poti pune aplicatii)?
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Publicitate

Mesajde sorro » 12 Feb 2016, 10:20

xplaur scrie:Pai daca ne referim strict la aplicatii, cu ce e mai bun asta de vorbiti voi, fata deorice aplicatie gratuita gen skype, spre exemplu (bine exceptand telefonul fix, pe care nu poti pune aplicatii)?

Daca cei pe care ii suni in Romania au Skype (sau alta aplicatie similara), nu-i problema, e gratis.
Daca insa suni pe cineva in Romania care NU are internet ci doar telefon (fix/mobil), atunci Skype costa (5c/min).
De asta intrebam daca stii vreo aplicatie sau plan care sa permita sa suni direct pe fix/mobil in Romania, gratuit. Eu nu stiu sa existe...
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 697 ori
I s-a multumit: 463 ori

Mesajde PESCARU1975 » 12 Feb 2016, 10:34

salutare! eu am descarcat aplicatia AZNOG si chiar merge si e gratis doar ca este limitat la fix 2 min.dar suni din nou si iar vorbesti 2 min,am inteles ca se lucreaza pt a prelungi durata la 5 min...astept!eu folosesc clikfone dar nu sant foarte multumit de calitate ,pretul e ok.
PESCARU1975
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde xplaur » 12 Feb 2016, 11:21

sorro scrie:
xplaur scrie:Pai daca ne referim strict la aplicatii, cu ce e mai bun asta de vorbiti voi, fata deorice aplicatie gratuita gen skype, spre exemplu (bine exceptand telefonul fix, pe care nu poti pune aplicatii)?

Daca cei pe care ii suni in Romania au Skype (sau alta aplicatie similara), nu-i problema, e gratis.
Daca insa suni pe cineva in Romania care NU are internet ci doar telefon (fix/mobil), atunci Skype costa (5c/min).
De asta intrebam daca stii vreo aplicatie sau plan care sa permita sa suni direct pe fix/mobil in Romania, gratuit. Eu nu stiu sa existe...

Ne invartim in jurul cozii! :bigsmurf:
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde sile_00 » 12 Feb 2016, 11:22

Din ce am descoperit eu pana acum, cu PulseTelecom poti suna in Romania cu 2.9 c/min (de pe site, nu am incercat). Nu am auzit sa fie ceva mai ieftin....
La chatr, au un plan cu 25$ tel mobil, nelimitat in toata provincia si poti suna international (vorbim de Romania) cu 1 c/min. Nu cred sa fie ceva mai avantajos.....
Aici E K La Noi
sile_00
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde sorro » 12 Feb 2016, 11:28

xplaur scrie:
sorro scrie:

Ne invartim in jurul cozii! :bigsmurf:

Ai intrebat "cu ce e mai bun ce folosim noi decat Skype"?
Mama mea nu are nici internet, nici computer acasa in Romania, asa ca o pot suna doar pe telefon. Cu CallRomania platesc 1c/min. Cu SkypeOut as plati 5c/min.
Pentru cine n-are problema asta, probabil ca nu e mai bun. Pt. mine este. :)
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro

A multumit: 697 ori
I s-a multumit: 463 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Quebec - Rubrica locala