• Publicitate

Cum sunam in Romania mai ieftin ?

Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Re: Cum sunam in Romania mai ieftin ?

Mesajde Isostar » 09 Feb 2016, 10:10

xplaur scrie:Eu folosesc Startec Global Communications de cand am ajuns in Canada si pentru cat vorbesc eu, e superbine (2c pe fix si 9c pe mobil parca).

Call Romania este la jumatate de pret (chiar 33% pentru mobil)....
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Publicitate

Mesajde cristi_blidea » 09 Feb 2016, 10:26

Eu folosesc Blue Tone. Tarifele sunt bune. Nu exista abonament, doar plata pentru minutele consummate.
cristi_blidea
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde capsunar » 09 Feb 2016, 10:31

Eu folosesc Alonia de vreo 3 ani. Au aplicatie pt Android 4 iar daca ai android 5 folosesti csip simple.
Primesti gratuit un nr de ro unde poti fi sunat la tarife locale. Pretul e mobil e 1 eurocent +TVA local si 1.5 eurocenti + TVA mobil.
http://www.alonia.ro/tarife-telefonie.html
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde Corneloi » 09 Feb 2016, 20:50

www.12voip.com - incarci cu 10 euro, primele 90 de zile vorbesti gratuit pe fix iar apoi incepe sa iti ia din credit aprox 3c/min.
Aplicatia "Aznog" din Google Play - gratuit pe fix si mobil; aplicatia este in curs de developare.
Corneloi
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde xplaur » 10 Feb 2016, 14:15

Isostar scrie:
xplaur scrie:Eu folosesc Startec Global Communications de cand am ajuns in Canada si pentru cat vorbesc eu, e superbine (2c pe fix si 9c pe mobil parca).

Call Romania este la jumatate de pret (chiar 33% pentru mobil)....

Fara sarme, fara contracte, fara net, routere, jucarele, bypass-uri si alte kakaturi? Miram-as!
Asa cu balariile de mai sus, pot vorbi moca, chiar moca....adica 100% free, dar noi vorbeam de telefonie aici......
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde sorro » 10 Feb 2016, 14:31

xplaur scrie:Fara sarme, fara contracte, fara net, routere, jucarele, bypass-uri si alte kakaturi? Miram-as!
Asa cu balariile de mai sus, pot vorbi moca, chiar moca....adica 100% free, dar noi vorbeam de telefonie aici......

1. Laur, ce aplicatii stii tu 100% free pt. Canada-Romania, sunand direct pe un telefon fix/mobil in RO?

2. Nu cred ca s-a precizat pe topic ca vorbim exclusiv despre telefonie clasica... Cred ca pt. multi azi si varianta VOIP este ok, tinand seama ca exista acces Internet (incl. pe mobil)

3. Btw, aplicatia CallRomania se integreaza cu Android (nu am testat pt. alte platforme), in sensul ca poti configura ca un apel international (sau doar cele care incep cu +40) sa fie facut automat prin CallRomania, iar cele cu alte prefixe (ex: local, long-distance etc) cu aplicatia normala de telefonie.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 696 ori
I s-a multumit: 463 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Quebec - Rubrica locala