Switch to full style
Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Re: poate aveti ceva de donat , pentru o studenta ro ?

12 Oct 2016, 22:59

SteaDeMare scrie:
"... sugar dady...si de ar cauta vreodata...nu l ar gasi printre ro , asta i sigur..."

nici eu nu inteleg aluzia ta atunci :D te rog sa explici

03 Oct 2017, 12:53

Cica n-o mai vinit studenta!

03 Oct 2017, 14:16

Multumim pentru update, astepam cu nerabdare o notificare pentru acest subiect.

03 Oct 2017, 17:14

e pe.....vine.... :)

06 Dec 2017, 12:27

Buna,
Am doua sofa de piele inca in stare buna, una de 3 locuri si una de 2 locuri, poate sa si doarma pe ele.

O masa de sticla pt bucatarie in conditie perfecta , si haine .....

Canapelele vor fi disponibile de luat prin 28 dec poate doua zile inainte sau doua dupa nu stiu excat depinde cum mi se livreaza celelalte, deci eu va pot anunta cu o zi inainte si trebuie sa veniti sa le luati . Nu pot oferi insa transport.

lasati mi mesaj privat dvs sau studenta ,daca sunteti interesati , eu o sa pun oricum anuntul la donatii pt lucruri. Nu pot sa tin canapelele in casa nici macar o zi dupa ce celelalte imi sunt livrate. Locuiesc in ST.Leonard si va trebuie masina mare sa fie transportate.

Multumesc.

06 Dec 2017, 12:42

Pe facebook exista o pagina cu Donatii intre romanii din Montreal si imprejurimi, poate fi utila fie pentru romanca studenta sau altii care au nevoie, regasiti link-ul mai jos:

https://www.facebook.com/groups/891358977698862/
Răspunde