• Publicitate

Caut un local micut, dragut, nu prea scump pt un botez

Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Caut un local micut, dragut, nu prea scump pt un botez

Mesajde irina_P » 14 Noi 2016, 13:55

Caut un local micut, dragut, nu prea scump pt un botez (in jur de 30 persoane) la Laval/Montreal.
Ceva idei?
irina_P
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Re: local botez

Mesajde Sly » 14 Noi 2016, 14:00

Vorbeste cu Stea de mare el isi tot promoveaza localul pe aici.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 149 ori
I s-a multumit: 431 ori

Re: Caut un local micut, dragut, nu prea scump pt un botez

Mesajde SteaDeMare » 11 Dec 2016, 11:07

Salut,

Sorry gasca ,dar la restaurant unde lu rez ,nu se mai fac petreceri gen (botez sau onomastici ).

Multi ani si multa sanatate !!!
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 78 ori
I s-a multumit: 66 ori

Mesajde harfang » 13 Dec 2016, 07:05

SteaDeMare scrie:Salut,

Sorry gasca ,dar la restaurant unde lu rez ,nu se mai fac petreceri gen (botez sau onomastici ).

Multi ani si multa sanatate !!!

Normal, interesul poarta fesul. Chestie de marketing si strategie.
Nu-si poate permite sa piarda clientela "consacrata" a localului de ani de zile, o clientela regulata formata in special din babalaci canadieni garnisiti la buzunar din outremontul vecin care sparg regulat pe un dinner grecesc. Daca ar ocupa localul chiar si sporadic cu party-uri de romani Si feluri de mancare romanesti ar fi mari sanse sa-si piarda clientela canadiana.
Putea sa faca partyuri si serate romanesti cind avea Si celalalt local in queen mary dar cum nu-l mai are.....
harfang

A multumit: 68 ori
I s-a multumit: 13 ori

Mesajde SteaDeMare » 16 Dec 2016, 10:31

Bravo ,ai pus punctul pe "I " :))

In alta ordine de idei...te asigur ca NU se fac bani cu clientela made in ro...care NU are in obicei sa lase tipa / sa stea domol / civilizat la masã / ba din contra ,te f#te la cap /ba cu una/ba cu alta...+ deasupra la rest pe VanHorne...e apart de locuit / deci s ar putea lasa cu telef la militie...

Cat despre Ce mai are sau Ce nu mai are omu...e alta discutie...

Unde mai pui...ca am tot anuntat serate /petreceri...si n a prea venit romanu"...nu cumva sa faca sefu" avere...si uite asa ,am tot aruncat la wc cioba de burta / si alte bunataturi....

In baza ca faci ceva..in comunitatea ro...dai faliment !

P.S. Cat de curand deschide un alt roman..(care l mananca n c#r ) ceva gen bufet /catering cu mancare romaneasca....si tot cat de curand are sa dea faliment 100% !!!

Sarbautori fericite !
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 78 ori
I s-a multumit: 66 ori

Mesajde harfang » 27 Dec 2016, 06:06

SteaDeMare scrie:Bravo ,ai pus punctul pe "I " :))

In alta ordine de idei...te asigur ca NU se fac bani cu clientela made in ro...care NU are in obicei sa lase tipa / sa stea domol / civilizat la masã / ba din contra ,te f#te la cap /ba cu una/ba cu alta...+ deasupra la rest pe VanHorne...e apart de locuit / deci s ar putea lasa cu telef la militie...

Cat despre Ce mai are sau Ce nu mai are omu...e alta discutie...

Unde mai pui...ca am tot anuntat serate /petreceri...si n a prea venit romanu"...nu cumva sa faca sefu" avere...si uite asa ,am tot aruncat la wc cioba de burta / si alte bunataturi....

In baza ca faci ceva..in comunitatea ro...dai faliment !

P.S. Cat de curand deschide un alt roman..(care l mananca n c#r ) ceva gen bufet /catering cu mancare romaneasca....si tot cat de curand are sa dea faliment 100% !!!

Sarbautori fericite !

Lasa nu te mai plange ca era plin de romani consumatori pe Queen Mary. Dar un stiu de ce la un moment dat a schimbat formula, genul de menu, ce oferea, preturile care au luat-o vertiginos in sus si nu i-au mai iesit socotelile probabil . Asta cu clienti de toate genurile . Dar clienti pt haleli romanesti erau mereu.

Unde se va deschide ceva nou romanesc de care zici ? Sa-i uram succes!
harfang

A multumit: 68 ori
I s-a multumit: 13 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Quebec - Rubrica locala