• Publicitate

Cazan tuica in Canada?

Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Re: Cazan tuica in Canada?

Mesajde SteaDeMare » 21 Dec 2016, 08:37

Haha...am eu de vanzare ! :)

https://www.olx.ro/i2/myaccount/details/36864457/ vedem cum facem cu transportu" !
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 84 ori
I s-a multumit: 68 ori

Publicitate

Mesajde utilizatorgmx » 21 Dec 2016, 10:14

SteaDeMare scrie:Haha...am eu de vanzare ! :)

https://www.olx.ro/i2/myaccount/details/36864457/ vedem cum facem cu transportu" !

Care e parola?
utilizatorgmx
Imi place aici si raman...

A multumit: 37 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde Alexandru Iordache » 21 Dec 2016, 10:21

Salut,

Nu stiu sa iti spun exact locul de unde poti cumpara dar poti gasi de cumparat. Chiar am vb cu cineva acum cateva luni si mi-a spus ca a cumparat cazan complet echipat, a cautat pe internet si a gasit. Este facut in China, gasesti adresa pe site sau ceva de genul, este aici in Montreal iar faza super amuzanta este ca in momentul in care a ajuns la adresa era un magazin de calculatoare, imprimante, etc. A sunat la nr. de pe site si adresa era corecta numai ca trebuia sa mearga "in spate" la depozit, totul era frumos ambalat in cutie de imprimanta sau ceva de genul. Daca imi amintesc persoana ii cer mai multe detalii si revin dar pana atunci poti cauta pe internet.

Numai bine!
DCS 01.03.'11
Viza 15.06.'15
Mtrl 08.09.'15
Alexandru Iordache

A multumit: 25 ori
I s-a multumit: 40 ori

Mesajde parintele » 21 Dec 2016, 10:52

Multumesc Sly si Canin. Multe lucruri sunt ilegale, : drogurile , alcoolul la volan, violenta, etc, etc....dar 2-3 litri de palinca naturala sa o poti oferi cadou la prieteni cand mergi in vizita nu cred ca face rau nimanui, ca toti sunt satui de vodca, rom sau whisky....asa ca ma bate gandul sa-mi fac singur taria, ca voi realiza sau nu ramane de vazut....oricum va multumesc mult pt ajutorul oferit si daca mai aveti ceva sugestii sau informatii despre cineva care vinde instalatia completa va rog nu ezitati. Nu am nevoie de ceva mare, ci de vreo 20-40 litri. O zi buna tuturor si Sarbatori cu bine .
parintele

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde Haiduk » 01 Ian 2017, 18:10

Acum vreo 16 ani...eram nou venit si eram preocupat de acelasi lucru....cand un rus (amic) imi spune : ce te chinuiesti cu instalatii-prostii ?...iti spune Vasea (asa-l chema) cel mai simplu mod : 1)orice oala !..(pui fructele fermentate la foc usor)...2) o cana de metal in mijlocul oalei printre fructe ...si 3 ) intorci capacul oalei ca sa colecteze aburul fix in cana din mijloc....Asta e ! .... :) am ramas mut !
Conteaza ce-ai in cap atunci cand esti supus la probe ca sa-i ingropi pe toti la rând doar din vorbe
Haiduk

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 9 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Quebec - Rubrica locala