• Publicitate

Reinnoiire pasaport românesc ! (exequatur)

Integrarea si viata in provincia Quebec (Montreal, Laval, Brossard, Longueuil, Ville de Quebec, Trois-Rivieres, Sherbrooke). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Re: Reinnoiire pasaport românesc ! (exequatur)

Mesajde Haiduk » 13 Mai 2017, 16:45

Multumesc inca odata @ lovender.....eu unul ma retrag discutiei pt ca odata cu venirea .. '' atotstiutorilor.. '' calitatea discutiei si viitorul ei este compromis....Se intrevad polemic a unora care habar nu au ce afirma si ca orice topic sfârseste prin balacareala si se pierde esenta mesajului initial.....
@astalavistababy ....eu am intrat in Ro cu pasaport canadian, am stat 4 luni si mi s-a atras atentia ca dupa 3 luni imi trebuie viza ! nu vorbesc din auzite inteligentza cenusie.....Nu mai jigni daca nu cunosti...Intereseaza-te inainte de a afirma ceva...
Ok deci intentia mea a fost sa va pun in garda sa o luati din timp daca va aflati in situatiile specificate de mine....Atâta tot ! ce rost au jignirile unora sau atot stiutori si/sau zeflemitori de cariera ?....(gen : explica unul sa zicem ce greu e sa-ti procuri o piesa de nu's ce si vine un istet care cica-i da sfat simplu : i-a-ti altul....) vai de capul nostru....O zi placuta tuturos si sper ca sunt si unii carora informatia mea le-a fost utila....(care-o mai pune info aici...asa-mi trebuie... )
Conteaza ce-ai in cap atunci cand esti supus la probe ca sa-i ingropi pe toti la rând doar din vorbe
Haiduk
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 8 ori

Publicitate

Mesajde Lovender » 13 Mai 2017, 21:38

Sunt situatii de care nu te lovesti des (cati dintre noi au vacanta de la munca sa petreaca peste 3 luni in Ro?Sau cati dintre noi au fosti pusi in situatia obtinerii actului de cetatenie al copilului? Foarte putini ) dar asta nu inseamna ca nu exista si trebuiesc prevenite eventualele neplaceri . Merci de info
Lovender
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde Haiduk » 14 Mai 2017, 22:36

Dar divorturile sunt destul de frecvente (din pacate). La asta se referea mesajul meu : reinoirea pasaportului românesc dupa divort. Sanatate maxima !
Conteaza ce-ai in cap atunci cand esti supus la probe ca sa-i ingropi pe toti la rând doar din vorbe
Haiduk

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 8 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Quebec - Rubrica locala