• Publicitate

La Multi Ani,Romania!

Tot ce a fost, este si va fi Romania. Aceasta rubrica este deschisa comparatiilor intre Romania si alte tari si a diferentelor de trai si de mentalitati dintre ele. Este atat rubrica unde cei cu nostalgia locului natal pot schimba o vorba buna sau un gand frumos legate de locurile dragi din copilarie si tinerete, cat si locul analizelor diferentelor si oportunitatilor Romania-strainatate.
Răspunde

Mesajde Raluca » 01 Dec 2013, 11:07

Datini Gaujani

Azi spunem românilor povestea bratarilor tricolore ce au unit comunitatea noastra sub semnul traditiei si al iubirii de tara. Azi suntem uniti mai mult ca niciodata.
Imagine
Raluca
Imi place aici si raman...

A multumit: 30 ori
I s-a multumit: 29 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 01 Dec 2013, 11:08

La Multi Ani Romania de la Cluj unde este U,Simbolul unor inimi Romanesti.
Imagine
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde Raluca » 01 Dec 2013, 11:18

Fără Timișoara nu ar exista România de azi; cu bune sau rele, este țara noastră pe care trebuie să o prețuim și căreia îi datorăm respectul cuvenit memoriei străbunilor noștri daci. La Mulți Ani TIMIȘOARA, La Mulți Ani ROMÂNIA! Să ai parte de conducători cinstiți și de oameni harnici, iar la sfârșitul zilei zăbovește câteva clipe să te gândești la zestrea pe care o lași urmașilor tăi!
Imagine
Raluca

Mesajde Raluca » 01 Dec 2013, 11:19

Patriotismul nu înseamnă ura împotriva altor neamuri, ci datorie către neamul nostru; nu înseamnă pretenţia că suntem cel mai vrednic popor din lume, ci îndemnul să devenim un popor vrednic... - Mihail Sadoveanu

Imagine
Raluca

Mesajde minodoral74 » 01 Dec 2013, 11:51

La multi ani Romania! La multi ani noua, romanilor de oriunde!
The key for success: faith, patience and ambition.
minodoral74
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde vele » 01 Dec 2013, 11:55

Raluca scrie:Fără Timișoara nu ar exista România de azi; cu bune sau rele, este țara noastră pe care trebuie să o prețuim și căreia îi datorăm respectul cuvenit memoriei străbunilor noștri daci. La Mulți Ani TIMIȘOARA, La Mulți Ani ROMÂNIA! Să ai parte de conducători cinstiți și de oameni harnici, iar la sfârșitul zilei zăbovește câteva clipe să te gândești la zestrea pe care o lași urmașilor tăi!
Imagine

Frumos spus, Raluca. Cine isi neaga experientele personale si trecutul, cu bune si cu rele, se neaga pe el insusi, si niciodata nu va fi capabil sa-si indepte privirile, optimist, catre viitor. Din pacate :( , partea a 2-a a urarii, cred ca va mai trece ceva vreme pana se va realiza angry9: ..........
vele
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 12 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre Romania, numai de bine