• Publicitate

La mare in Romania

Tot ce a fost, este si va fi Romania. Aceasta rubrica este deschisa comparatiilor intre Romania si alte tari si a diferentelor de trai si de mentalitati dintre ele. Este atat rubrica unde cei cu nostalgia locului natal pot schimba o vorba buna sau un gand frumos legate de locurile dragi din copilarie si tinerete, cat si locul analizelor diferentelor si oportunitatilor Romania-strainatate.
Răspunde

La mare in Romania

Mesajde gia2006 » 29 Apr 2014, 14:45

Cum anul acesta mergem sa ne vizitam parintii in Romania, vrem sa mergem si cateva zile la mare.
Suntem in Canada de 8 ani si numai stim nimic despre statiunile de la marea Neagra. Cand eram in Romania ne placea Mamaia ca era linistita, pt copii...mai ales nordul. Acum am inteles ca e fff zgomotoasa!!!
Vrem o statiune linistita si cu conditii bune de cazare. Noi ne gandeam la Neptun...ce parere aveti? Sau Jupiter?
Gia
17 iulie 2006, Montréal
gia2006
Imi place aici si raman...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 5 ori

Publicitate

Mesajde cloverfield » 29 Apr 2014, 15:54

Grecia sau Turcia.
my name is famous, but my face is unknown
cloverfield
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde ciocanasu » 29 Apr 2014, 20:05

sau la bulgari?!
ciocanasu

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 7 ori

Re: La mare in Romania

Mesajde coraampean » 29 Apr 2014, 22:51

gia2006 scrie:Cum anul acesta mergem sa ne vizitam parintii in Romania, vrem sa mergem si cateva zile la mare.
Suntem in Canada de 8 ani si numai stim nimic despre statiunile de la marea Neagra. Cand eram in Romania ne placea Mamaia ca era linistita, pt copii...mai ales nordul. Acum am inteles ca e fff zgomotoasa!!!
Vrem o statiune linistita si cu conditii bune de cazare. Noi ne gandeam la Neptun...ce parere aveti? Sau Jupiter?

Prietenii nostri din Romania au mers la Mamaia, undeva langa Navodari, la Phoenicia Holiday Resort. Din poze, mi s-a parut frumos, ingrijit...http://www.phoeniciaholiday.ro/facilitati/piscine/.
Neptunul, din cate am inteles de la ei, nu mai e ce-a fost...
Grecia este o destinatie interesanta ca pret, daca cumperi pachetul de sejur din tara.
Vacanta placuta :D !
Le paradis terrestre est où je suis...
coraampean

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 14 ori

Mesajde adisor » 29 Apr 2014, 23:18

cloverfield scrie:
gia2006 scrie:Vrem o statiune linistita si cu conditii bune de cazare. Noi ne gandeam la Neptun...ce parere aveti? Sau Jupiter?

Grecia sau Turcia.

Mi se pare tare amuzant, te intorci din Canada in Romania, dar indemni la vacante in Grecia sau Turcia.
Ne putem perfectiona,
dar niciodata nu vom fi perfecti!...

Tuturor, numai bine!
adisor
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 101 ori

Re: La mare in Romania

Mesajde capsunar » 30 Apr 2014, 09:11

gia2006 scrie:Cum anul acesta mergem sa ne vizitam parintii in Romania, vrem sa mergem si cateva zile la mare.

Mamaia a ramas pt aceeasi copii care acum au crescut si pt care s-au facut discoteci Non Stop pe malul marii de unde si galagia daca stai intr-un hotel cu vedere catre discoteca.

De fiecare data can am fost in Ro vara am dat o fuga cateva zile in Mamaia in zona de nord (VEGA-Condor) si am avut grija sa cer camere de unde sa nu se auda muzica, a fost super ok. Exista enorm de multe vile noi, habar nu am care e treaba cu ele.
Am avut cunostintza care au mers in Neptun si au fost foarte incantatzi.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Următorul

Înapoi la Despre Romania, numai de bine