• Publicitate

La mare in Romania

Tot ce a fost, este si va fi Romania. Aceasta rubrica este deschisa comparatiilor intre Romania si alte tari si a diferentelor de trai si de mentalitati dintre ele. Este atat rubrica unde cei cu nostalgia locului natal pot schimba o vorba buna sau un gand frumos legate de locurile dragi din copilarie si tinerete, cat si locul analizelor diferentelor si oportunitatilor Romania-strainatate.
Răspunde

Re: La mare in Romania

Mesajde Sly » 19 Aug 2014, 23:01

Pentru cei care au amintiri placute (printre care ma numar si eu) dar si pentru cei care spun ca in Romania era totul gri si trist.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Publicitate

Re: La mare in Romania

Mesajde picoca » 22 Aug 2014, 22:02

Rezerva-ti alea 3-4 zile in asa fel incat vineri sa te intorci. Daca nu prinzi sfarsitul de saptamana e perfect.
Eu am luat la nimereala un apartament la Hawaii, langa Vega, fara sa fac rezervare. Tot mobilierul era nou, erau dupa un RK si era pe la sfarsitul lui iunie, chiar pustiu pe plaja. Liniste, restaurant slabut, dar era alta firma care-l gera, nu aveau plaja lor ca la Vega. Foarte liniste, rasaritul era magnific vazut din pat. Ringurile pe plaja erau mai inspre constanta si discotecile dupa vega.
picoca
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 8 ori

Anterior

Înapoi la Despre Romania, numai de bine