• Publicitate

La mare in Romania

Tot ce a fost, este si va fi Romania. Aceasta rubrica este deschisa comparatiilor intre Romania si alte tari si a diferentelor de trai si de mentalitati dintre ele. Este atat rubrica unde cei cu nostalgia locului natal pot schimba o vorba buna sau un gand frumos legate de locurile dragi din copilarie si tinerete, cat si locul analizelor diferentelor si oportunitatilor Romania-strainatate.
Răspunde

Mesajde gia2006 » 30 Apr 2014, 10:40

Merci, nu ma intereseaza Grecia sau Turcia ... vrem sa mergem 3-4 zile in Romania ca sa ii arat fetei mele Marea Neagra in Romania. Ea avea 3 ani cand am mers la mare cu ea ultima data si nu isi mai aminteste nimic.

Cum este in Neptun sau Jupiter?
Gia
17 iulie 2006, Montréal
gia2006
Imi place aici si raman...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 5 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 30 Apr 2014, 11:25

Am fost la Gura Portitei pe vremuri cand inca nu exista complexul asta nou insa de la prieteni din Ro am auzit ca este foarte bine.Treecand peste calitatea cazarii despre care pot spune doar din auzite,Gura Portitei este un adevarat paradis pe care il recomand cu caldura.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Re: La mare in Romania

Mesajde Isostar » 30 Apr 2014, 11:40

gia2006 scrie:Vrem o statiune linistita si cu conditii bune de cazare.

Daca vrei doar astea de mai sus, poti sa mergi linistita in orice statiune mai la sud de Olimp, inclusiv. Iei un hotel de clasa superioara si este ok. Daca vrei mai multe decat ce este mai sus, atunci este alta discutie.

P.S. Eu as recomanda o vizita la Sulina daca timpul permite. Are ceea ce cauti si inca cateva...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde cloverfield » 30 Apr 2014, 14:10

adisor scrie:
cloverfield scrie:
gia2006 scrie:Vrem o statiune linistita si cu conditii bune de cazare. Noi ne gandeam la Neptun...ce parere aveti? Sau Jupiter?

Grecia sau Turcia.

Mi se pare tare amuzant, te intorci din Canada in Romania, dar indemni la vacante in Grecia sau Turcia.

Si care este problema ? :lol:... nu am zis ca raman in Romania (desi este o posibilitate), ci doar ca plec din Canada.

Eu unul ma duc in Vama Veche de obicei, dar daca as merge cu parintii, (viitoarea) nevasta & (viitorii) puradei nu as mai merge in Vama..din motive usor de inteles :D. Litoralul romanesc este frumos pentru un city break de cate 3-4 zile (sau weekendurile) cu prietenii, in schimb pentru o vacanta propriu-zisa mereu mi s-a parut mai atractiva Grecia (tinand cont ca este relativ aproape).
my name is famous, but my face is unknown
cloverfield
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde doina1968 » 30 Apr 2014, 17:59

gia2006 scrie:Merci, nu ma intereseaza Grecia sau Turcia ... vrem sa mergem 3-4 zile in Romania ca sa ii arat fetei mele Marea Neagra in Romania. Ea avea 3 ani cand am mers la mare cu ea ultima data si nu isi mai aminteste nimic.

Cum este in Neptun sau Jupiter?

Daca vrei sa petreci cateva zile "la mare" in Romania singura statiune care merita este Mamaia . Acum este "santier" dar probabil pana in iulie-august va fi ok. Un hotel ok este Vega, intra pe site si vezi daca-ti convine pretul, este un hotel de 5 stele. Nu stiu preturile la complexul de care aminteai tu dar vazut din exterior este ok insa este situat exact in "inima cluburilor" .Este galagie, muzica ....dar in fond sunteti in concediu. Plaja este ok acolo, copiii se vor simti bine , singurul inconvenient ar fi ca este in extremitatea nordica a statiunii si daca vreti sa mergeti in Constanta sau sa mergi cu copiii la AquaMagic va trebui sa mergi cu masina. Exclude orice alta statiune . Vacanta placuta!
doina1968

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 18 ori

Re: La mare in Romania

Mesajde gia2006 » 01 Mai 2014, 13:39

Nu ne intereseaza AquaMagic pt ca avem destule in Canada, vrem sa mergem intr-un loc linistit pt ca aici in Canada te dezobisnuiesti sa auzi muzica pe plaja la maxim ... si in plus nu vrem un bar la hotel in care sa urle muzica pana dimineata pt ca a doua zi vrem sa mergem la plaja si nu sa dormim in camera.
Pana la urma vom incerca in Neptun ... comentariile de pe booking pt Mamaia mi-au dat de gandit... galagie, aglomeratie... non, merci!
Gia
17 iulie 2006, Montréal
gia2006

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 5 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre Romania, numai de bine