• Publicitate

15 motive pentru care plecam din Romania

Tot ce a fost, este si va fi Romania. Aceasta rubrica este deschisa comparatiilor intre Romania si alte tari si a diferentelor de trai si de mentalitati dintre ele. Este atat rubrica unde cei cu nostalgia locului natal pot schimba o vorba buna sau un gand frumos legate de locurile dragi din copilarie si tinerete, cat si locul analizelor diferentelor si oportunitatilor Romania-strainatate.
Subiect închis

Re: 15 motive pentru care plecam din Romania

Mesajde togo » 15 Noi 2017, 19:22

jean scrie:Cei 7 ani de acasa sunt complet straini pentru tine.
Nu mai modereaza nimeni forumul asta?

Eu cred ca e un neinteles ,el astfel se manifesta cand e fericit ,iar realizarile lui dau pe afara...condo superb dar devalorizat,o capra stearpa,o bucata de tarla intr-un loc numit pustiu si 2 cai unul surd iar unul schiop...pai de la conditia de unde a plecat el ce are acum e paradis
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 31 ori

Publicitate

Mesajde geomaticianu » 15 Noi 2017, 19:24

Romanul prin definitia lui e un milog,ce sta cu mana intinsa.El asteapta mereu sa primeasca,ca si cand ceilalti ar avea o datorie la el,si mereu se vede nedreptatit.La fel stau lucrurile si cu adoptia,e o diferenta de optica.Eu nu adopt un copil ca el sa ma faca pe mine fericit,nu am nevoie de nimic.Eu adopt un copil pentru a ii oferi un viitor,a ii da o sansa ce nu a avut-o,nu pentru a primi ceva de la el.E greu sa vorbesti aceste lucruri cu cei manati de spiritul de turma.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 129 ori

Mesajde SteaDeMare » 15 Noi 2017, 19:30

geomaticianu scrie:
jean scrie:Cei 7 ani de acasa sunt complet straini pentru tine.
Nu mai modereaza nimeni forumul asta?

Pai acasa pentru mine e Canada,si sunt exact 7 ani.Ce sa mai modereze,forumul e demult o pubela.

Si iar ajung sa te intreb ,de data asta pe “limba ta ,poate mi raspunzi “ ,ce p*l* mea cauti pe forumul asta , ?!

Dute frate,mergi cu Domnu” sau cu Doamna ,fii feeicit alaturi de Quebecoizii tai,lasa-ne ,dar LASA-NE !!!!

Pubela il fac de-al de tine....

Hai,spala putina,fa-ne sa ne fie dor de tine !,dispai in ceata ,cum vrei sa ti mai explic !?

P.S.Vezi cum facem noi sa ti apara la doaar de adoptie atitudinea /compartamentul tau in conunitatea Romaneasca (online) si poate ai sa reusesti sa i adopti vreo capra / sau vaca...catel sau purcel !

Multa bafta sa ai !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 89 ori
I s-a multumit: 70 ori

Mesajde SteaDeMare » 15 Noi 2017, 19:33

geomaticianu scrie:Vorbeam de sly,dar daca tu te-ai simtit,nu e problema mea...

Ma simt...intradevar ma simt...bine...cea mica are 6 luni ,iar cea mare deja 2 ani !

Tu !? Voi !? Tot pe la spate !! Schimba “pozitia” daca vrei rezultate....sau de fapt ...problema e la tine !? (Nu mai merge....cum mergea...asa-i !? /. Naspa,cam nasol..sper sa nu fie de la mancarea din Canada,dar am mai auzit cazuri....

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 89 ori
I s-a multumit: 70 ori

Mesajde geomaticianu » 15 Noi 2017, 19:57

E multa frustrare pe forumul asta,realizarile unora ii inbolnavesc pe ceilalti.Acest forum a devenit un site de milogeli,boceli si vaicareli,tipic romanesc.Nu ar trebui sa se mai numeasca realizat.com,ci milogul.ro,voi explica maine de ce.Stati prin zona.

Coming soon.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 129 ori

Mesajde togo » 15 Noi 2017, 20:01

geomaticianu scrie:Romanul prin definitia lui e un milog,ce sta cu mana intinsa.El asteapta mereu sa primeasca,ca si cand ceilalti ar avea o datorie la el,si mereu se vede nedreptatit.La fel stau lucrurile si cu adoptia,e o diferenta de optica.Eu nu adopt un copil ca el sa ma faca pe mine fericit,nu am nevoie de nimic.Eu adopt un copil pentru a ii oferi un viitor,a ii da o sansa ce nu a avut-o,nu pentru a primi ceva de la el.E greu sa vorbesti aceste lucruri cu cei manati de spiritul de turma.

posteaza atunci definitia s-o citim si noi sau sunt vrajeli cu care ametesti populatia romano-canadezo de pe aici
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 31 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre Romania, numai de bine