• Publicitate

Iertăm şi nu uităm, să nu se mai repete...

Tot ce a fost, este si va fi Romania. Aceasta rubrica este deschisa comparatiilor intre Romania si alte tari si a diferentelor de trai si de mentalitati dintre ele. Este atat rubrica unde cei cu nostalgia locului natal pot schimba o vorba buna sau un gand frumos legate de locurile dragi din copilarie si tinerete, cat si locul analizelor diferentelor si oportunitatilor Romania-strainatate.
Răspunde

Re: Iertăm şi nu uităm, să nu se mai repete...

Mesajde capsunar » 26 Sep 2017, 13:53

geomaticianu scrie:Religia este opium pentru popor (Karl Marx)
............

Si asta vine de la unu care se exprima cu tovarase.. :lol: :lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Publicitate

Mesajde geomaticianu » 26 Sep 2017, 13:55

Religia in general a creat cele mai mari scindari si probleme pentru omenire,acel mic amanunt"religia adevarata"...
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde geomaticianu » 26 Sep 2017, 14:00

capsunar scrie:
geomaticianu scrie:Religia este opium pentru popor (Karl Marx)
............

Si asta vine de la unu care se exprima cu tovarase.. :lol: :lol:

Bravo tovarase Capsunaru,bine ai remarcat,felicitari,ai 3 puncte pe faza asta.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

Mesajde Thrac92 » 26 Sep 2017, 19:33

Pulimea trebuie controlata cumva.
Religia este cel mai simplu si vech instrument de control.
Apoi vine doctrina de partid adusa cu: ghilotina, pusca, tankul sau AK-47 in gura.
Mai recent s-a inventat FaceBook-ul e mai soft controlul dar tot control e.
Daca mujicul naravas si nu raspunde la instrumentele de control de mai sus se pot aplica:
a) ceai radioactiv
b) glont in ceafa pe casa scarii
c) gulag - vezi North Corea

Democratia este on concept in care animalele acepta un instrument de control specificat mai sus.

Mai recent am auzit ca se va introuduce venitul minim garantat.
Dai la pulime bani gratis pe luna cat sa-si tina gura inchisa si sa bea/droga sa nu stie ce se intampla cu ei si bineinteles sa voteze pe baietii destepti.

Frumos balamuc avem pe planeta asta.
Sa vadem cat o sa tina.
Thrac92
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 14 ori

Mesajde togo » 26 Sep 2017, 22:20

geomaticianu scrie:Eu cand am plecat din Romania am vrut sa fiu cat mai departe de Biserica Ortodoxa si de religie in general.Pentru mine Dumnezeu,daca exista,este un spirit universal impersonal si nu are o "religie adevarata".Dealtfel "magia neagra" sau "religia adevarata" sunt totuna,ba chiar a doua este mai ipocrita si mai rea decat prima,caci prima specifica ca e "magie" si ca e "neagra".Cand eram mai tanar credeam si eu in aceste prostii,apoi m-am trezit la realitate.

Religia este opium pentru popor (Karl Marx)

Daca nu cred in religie,evident ca nu cred nici in Isus.Defapt daca cred in Isus,e ca a fost un impostor ce a profitat de slabiciunea maselor,un popor condus de puternice sentimente religioase.Desi asta deranjeaza pe multi aceasta este credinta mea.Nu o impun la nimeni,dar este pur si simplu ceea ce cred.Nu voi cere fonduri sa se faca o Catedrala a Mantuirii Prostiei,ci propovaduiesc gratis.Traim bine si fara sfinti si fara moaste.Tarile care s-au debarasat mai repede de religie au evoluat,vezi cele din vest,cele care sunt inca ancorate in ea,sunt cele mai retardate,vezi orientul mijlociu.

Numai bine tuturor romanilor,oriunde ati fi

J'adore Québec

Deci pana la urma Topo este Anticrist ,nu sufera comunisti dar este Troskyst ,un fel de bolsevic mascat .
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

Mesajde Thrac92 » 27 Sep 2017, 08:52

Fiecare crede ce vrea, asta e Canada si dreptul la opinie diferita este garantat.
A cataloga pe cineva: antichrist este deja o atitidine extrema. Cine nu e cu mine crestin e antichrist. O parare ieftina.

Am un cloeg la servici care e "musliu" si cine nu e musliu si crede in ce crede el e shaitan.
Cine nu tine Ramadan in perioada specificat si orele specificate e necurat.

Sunt persoane car nu sunt impresionate deloc de ochelarii de cal ai religiei si care nu le este frica de promisiunile false ale religiei.

Cel mai recent caz care arat fata religiei este al pastorului milionar din Texas care are mii de adepti imb*c*li spalati pe cap care este propietarul unei megabiserici.
Cand a venit uraganul a tinut biserica inchisa nu a adapostiti evacuatii.
Asta e adevarata fata a bisericii = CURVA. Da-mi bani ca o sa traiesti vesnic.

In Romania poti vedea fata religiei prin burtile de porc la preoti si masinile scumpe in care merg.
Dar e pulime si prostime multa de muls. Sistemul merge perfect pentru ei.

Acolo sus este unul tare si mare care stie totul despre tine dar are nevoie de banii tai ?????
Te iubeste mult este tatal tau dar daca pacatuiesi te va arde in iad ??? => Cred ca e un tata paranoic, arsonist. Merci, ma lipsesc de el.
Thrac92
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 14 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre Romania, numai de bine