• Publicitate

2 ani in Europa - incep cu concluzia

Rubrica romanilor care locuiesc in Franta, fie venind direct din Romania, fie mutati din alta tara. Discutii despre specificul vietii de francez.

Moderator: paca06

Răspunde

Mesajde dnc2000ro » 11 Ian 2011, 03:52

marcel laval scrie:Salutare si La Multi Ani la toti Rmânii,tot ce a scris ``celalalt `` e adevarat..dar sunt si multe incoveniente,ca peste tot. iar ca sa-i raspund eu si lui dnc2000ro vin gasesti peste tot si ieftin.

Unde e vinul ala ieftin si bun la Qc, ca eu nu l-am gasit. Sau poate vorbesti ce cel facut de romanashi "in casa" (in purul stil mioritic), cu "struguri" de la italieni.

Si ce intelegi tu prin ieftin? Ca pe aici, de exemplu (Fr), un vin de masa care e OK costa ... 0,85€ (da, virgula e pusa bine). La Qc, aceeasi "calitate" o ai de pe la 7-8cad in sus. Ieftin ca braga! :lol:
Vive le Quebec libre et indépendant !
Bienvenu au zimigran' dans le pays des windshield scrapers
dnc2000ro
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: 2 ani in Europa - incep cu concluzia

Mesajde Sly » 11 Ian 2011, 06:50

razvan11000 scrie:In fine, iti garanteaza je ca nimeni nu-si leapada textila + sare-n' scutece mai repede decat nord americancele....

WOW
Ii garantezi bazat pe experiente proprii...le-ai incercat pe toate de pe lumea asta...ai facut un studiu.ceva de genul asta?
Impresionant.
Ai putea sa faci si un top mondial...ar prinde foarte bine,in special celor care nu-s chiar asa de versati in domeniu.
Nord-americancele sunt pe primul loc din ce am inteles de la tine,dar cum sunt asiaticele,africancele,australiencele samd...eventual daca ai putea nuanta pe natiuni...ceva de genul kenyencele sunt inaintea thailandezelor insa bulgaroaicele vin tare din urma....samd.
Multumesc si apreciez faptul ca garantezi personal aceste informatii.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde bertro » 11 Ian 2011, 08:15

Gee, this thread sure went South really fast :D
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde razvan11000 » 11 Ian 2011, 09:15

Sly scrie:
razvan11000 scrie:

.......

Impresionant.

......

Multumesc si apreciez ....

Exact !!

Marinar, 4 ani, inchipuie-ti doar cate locuri din mapamond am luat in ..... ppfff,down boy !..... ehh ?

Nu as merge pana la un asemenea nivel de granularitate incat sa fac o coparatie/studiu pe natii,tari,in special a celor fara iesire la ocean,ce zici ?!
Insa,orshcum,pot afirma sus si tare ca la "one night stand", fara bani ( nu vb de bujaverci aici da?) nimeni nu le intrace pe ,again,nord americance ! Fete pragmatice foc !!

WOW back 2 you sport !
In casa lui Chuck Norris,praful se depune gata sters.
razvan11000
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Sly » 11 Ian 2011, 11:39

razvan11000 scrie:
Sly scrie:
razvan11000 scrie:Exact !!

Marinar, 4 ani, inchipuie-ti doar cate locuri din mapamond am luat in ..... ppfff,down boy !..... ehh ?

Iar cand erai in voiaj,intre intermezzo-urile atat de pline de aventura din porturi,ce orientare politica aveai...de stanga sau de dreapta?
Succes si pe uscat...daca nu mai esti marinar. :wink:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde rikkyy » 11 Ian 2011, 13:03

razvan11000 scrie:

Nu as merge pana la un asemenea nivel de granularitate incat sa fac o coparatie/studiu pe natii,tari,in special a celor fara iesire la ocean,ce zici ?!
Insa,orshcum,pot afirma sus si tare ca la "one night stand", fara bani ( nu vb de bujaverci aici da?) nimeni nu le intrace pe ,again,nord americance ! Fete pragmatice foc !!

WOW back 2 you sport !

Povesti pescaresti ?

:lol:

Nu degeaba zicea cineva pe aici ca mersul la femei e un hobby ca si vanatoarea sau pescuitul ...
rikkyy
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 8 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Romani in Franta