• Publicitate

Pentru cine e interesat de regiunea PACA - Franta

Rubrica romanilor care locuiesc in Franta, fie venind direct din Romania, fie mutati din alta tara. Discutii despre specificul vietii de francez.

Moderator: paca06

Răspunde

Re: Pentru cine e interesat de regiunea PACA - Franta

Mesajde Sly » 15 Ian 2016, 21:24

Petrica Rusu scrie:
Daca tu ai reusit inseamna ca la voi e mai ieftin, nu stiu ce sa zic. La mine in momentul actual salariul este de 2.67 de ori aici fata de colegii mei din Franta care au aceeasi vechime ca si mine, considerat exact pe schimbul valutar CAD/Euro de azi. Inainte era de 3 ori mai mare, dar deh. Si nu e nici o conjunctura, astea-s salariile

Daca nu-s extrem de indiscret si nici nu as putea fi caci nu ne cunoastem si nici ce munca faci nu stiu,cat castigi tu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde Petrica Rusu » 15 Ian 2016, 23:52

Sly scrie:
Petrica Rusu scrie:
Daca tu ai reusit inseamna ca la voi e mai ieftin, nu stiu ce sa zic. La mine in momentul actual salariul este de 2.67 de ori aici fata de colegii mei din Franta care au aceeasi vechime ca si mine, considerat exact pe schimbul valutar CAD/Euro de azi. Inainte era de 3 ori mai mare, dar deh. Si nu e nici o conjunctura, astea-s salariile

Daca nu-s extrem de indiscret si nici nu as putea fi caci nu ne cunoastem si nici ce munca faci nu stiu,cat castigi tu?

in jur de 132k/an salariu de baza. nu e cine stie ce dar e okay pt varsta mea :)
Petrica Rusu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 71 ori

Mesajde Sly » 16 Ian 2016, 17:57

Petrica Rusu scrie:in jur de 132k/an salariu de baza. nu e cine stie ce dar e okay pt varsta mea :)

Sincer mi-e tare greu sa cred ca cineva cu acceasi pozitie in Fr face 30000 euro/an.

Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Anterior

Înapoi la Romani in Franta