• Publicitate

Asistent medical in Franta

Rubrica romanilor care locuiesc in Franta, fie venind direct din Romania, fie mutati din alta tara. Discutii despre specificul vietii de francez.

Moderator: paca06

Răspunde

Asistent medical in Franta

Mesajde adrib10 » 23 Dec 2013, 06:33

Salut ai idee sa mi spui te rog ce sanse am sa profesez ca asistent in Franta si cam cat timp dureaza procedura de inscriere la ordinul asist. de acolo.Momentan locuiesc in Italia aici se gaseste din ce in ce mai putin de munca.Rog si pe cineva din Canada care si a echivalat studiile acolo(de asistent medical) pasii de urmat ,durata si nu in ultimul rand greutatea gasirii unui job ca asistent.Va multumesc tuturor anticipat si va doresc Sarbatori Fericite!
adrib10
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Asistent medical in Franta

Mesajde paca06 » 23 Dec 2013, 14:19

adrib10 scrie:Salut ai idee sa mi spui te rog ce sanse am sa profesez ca asistent in Franta si cam cat timp dureaza procedura de inscriere la ordinul asist. de acolo.Momentan locuiesc in Italia aici se gaseste din ce in ce mai putin de munca.Rog si pe cineva din Canada care si a echivalat studiile acolo(de asistent medical) pasii de urmat ,durata si nu in ultimul rand greutatea gasirii unui job ca asistent.Va multumesc tuturor anticipat si va doresc Sarbatori Fericite!

Salut adrib10,
Nu stiu sa iti raspund direct la intrebare, insa poate poti gasi un raspuns pe blogul unui medic care a ajuns aici, si prezinta pasii pentru a profesa in Franta. Iata adresa:
http://lilianamihai.blogspot.fr/
Este medic, dar probabil ca e la curent si cu demersurile pentru asistenti. Oricum, daca nu stie, te poate indruma mai bine decat mine, pentru ca este deja in sistem.
Succes!
paca06
Moderator 'Romani in Franta'
Moderator 'Romani in Franta'

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 32 ori

Înapoi la Romani in Franta