• Publicitate

Deschidere afacere proprie in Franta

Rubrica romanilor care locuiesc in Franta, fie venind direct din Romania, fie mutati din alta tara. Discutii despre specificul vietii de francez.

Moderator: paca06

Răspunde

Deschidere afacere proprie in Franta

Mesajde Ely2015 » 19 Iun 2015, 12:05

Salut!
Doresc sa imi transform pasiunea pentru cosmetica intr-o afacere proprie, de tip antreprenoriat, in Franta, unde locuiesc in prezent.
Am aflat despre regimul de auto-antreprenor existent in Franta si doresc sa va intreb daca exista, pe acest forum, romani care au incercat o astfel de afacere in Franta. Orice informatie este un ajutor pentru mine.
Va multumesc.
Ely2015

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Re: Deschidere afacere proprie in Franta

Mesajde paca06 » 19 Iun 2015, 12:19

Toate raspunsurile la intrabarile dvs. le puteti gasi aici:
http://www.cci.fr/
paca06
Moderator 'Romani in Franta'
Moderator 'Romani in Franta'

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 32 ori

Mesajde Sly » 19 Iun 2015, 15:57

Oare ce te face sa crezi ca pe forumul din Canada sunt multi romani care au afaceri in Franta?
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Ely2015 » 22 Iun 2015, 10:00

Din cate observ, sunt pe forumul Romanilor de pretutindeni, Romani in Franta, mai exact... Nu inteleg comentariul. As aprecia mia degraba un raspuns care sa ajute. Multumesc.

Sly scrie:Oare ce te face sa crezi ca pe forumul din Canada sunt multi romani care au afaceri in Franta?
Ely2015

Mesajde Ely2015 » 22 Iun 2015, 10:39

Foarte interesant, multumesc! Mi-a mai fost recomandat un link: https://www.portail-autoentrepreneur.fr/ Aici am gasit informatiile legislative despre regimul de auto-antreprenor, precum si suport pt ca ei ofera si consultanta. Deja am sunat la ei si m-au lamurit in legatura cu aceasta. Pasul urmator ar fi inregistrarea ca auto-antreprenor si o voi face in interiorul acestui portal. Pt o taxa de 59 euro, scap de bataie de cap caci mi-au fost oferite servicii de consultanta permanenta pe tot acest parcurs. Multumesc inca o data pt raspuns. :)

paca06 scrie:Toate raspunsurile la intrabarile dvs. le puteti gasi aici:
http://www.cci.fr/
Ely2015

Mesajde Tavi » 25 Iun 2015, 06:33

Ely2015 scrie:Din cate observ, sunt pe forumul Romanilor de pretutindeni, Romani in Franta, mai exact... Nu inteleg comentariul. As aprecia mia degraba un raspuns care sa ajute. Multumesc.

Sly scrie:Oare ce te face sa crezi ca pe forumul din Canada sunt multi romani care au afaceri in Franta?

Ai pus intrebarea la rubrica potrivita, Ely. Ma bucur ca ai gasit raspunsul cautat! Mult succes in consultanta!
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Următorul

Înapoi la Romani in Franta