• Publicitate

Romanca in Montreal

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: Allegra@

Răspunde

Re: Romanca in Montreal

Mesajde Geraldine » 14 Noi 2016, 08:54

Chiar nu exista barbati seriosi in Montreal care sa vrea o relatie de durata ?
Geraldine

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde rux13 » 14 Noi 2016, 09:15

Geraldine scrie:Chiar nu exista barbati seriosi in Montreal care sa vrea o relatie de durata ?

Geraldine, marea majoritate a barbatilor din Montreal nu sunt pe forumul asta. Probablil ca si majoritatea barbatilor romani din Montreal nu sunt aici.
Sfatul meu e sa nu te limitezi numai la romani si mai ales nu doar la forumul asta.
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 61 ori
I s-a multumit: 75 ori

Mesajde Sly » 14 Noi 2016, 09:25

Geraldine scrie:Chiar nu exista barbati seriosi in Montreal care sa vrea o relatie de durata ?

Ce durata sa fie?
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 139 ori
I s-a multumit: 415 ori

Mesajde crsv » 20 Ian 2017, 21:14

si care e concluzia ?? sunt seriosi sau ne ?? poate pui prea multe conditii ...
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 7 ori
I s-a multumit: 35 ori

Mesajde canin » 21 Ian 2017, 01:25

No ofence, dar metoda folosita de tine nu inspira nici macar "seriozitatea" ta, cel putin in viziunea unor romani (ma incadrez si eu aici) ....si cred ca nu vei avea in final un succes utilizand mediul on-line (ba mai mult este chiar si riscant) !

1. In RO, majoritatea anunturilor de genul celui postat de tine se regasesc in ziare/pe net ....ghici tu la ce sectiune !!!!! Este extrem de greu sa crezi ca sintagma "legatura serioasa de lunga durata" corespunde realitatii (adica .... exprima sincer pozitia celei care posteaza anuntul). In RO, o asemenea exprimare este la misto trecuta prin ziare (sper ca intelegi ce vreau sa spun)!

2. Precizarea numarului tau de telefon.... din prima ....pe forum (din primul mesaj) ...pune pe ganduri orice om normal la cap (arata ca esti "disponibila" mai degraba decat in cautarea unei relatii serioase).... puteai sa iei pulsul, vedeai cine si cati te abordeaza prin mesaje, cantareai opinii, modul de exprimare, m-ai schimbai o poza doua si abia dupa o minima selectie ..... iti dadeai numarul de telefon!

3. In mediul online nu-ti selectezi barbatul cu click-uri....ca nu sunt avataruri! In mediul online este mult mai greu sa gasesti/selectionezi ceea ce iti convine intr-un final! In concluzie, recomand abordarea clasica (face to face): iesi mai mult din casa, intalneste-te cu prieteni, creaza-ti ocazii mai multe, incearca sa comunici sa socializezi mai mult! Imposibil sa nu gasesti pe cineva!

- Iti urez bafta daca ai fost cu adevarat sincera in incercarea ta!
- Iti recomand sa schimbi modul de "agatare" (ce folosesti tu ..... e desuet), in cazul in care ai urmarit cu totul altceva decat "o relatie serioasa" (no ofennce - este doar o interpretare a modului cum ai postat/nu vreau sa intelegi ca aduc o jignire)
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 42 ori
I s-a multumit: 85 ori

Mesajde crsv » 21 Ian 2017, 08:33

cred ca esti prea dur si clasic
1- nu suntem in Ro
2-poate arata ca nu ti-e frica si nu ai nimic de ascuns
3- lumea s-a schimbat , suntem mai antisociali pe zi ce trece , nu toata lumea e asa de comunicativa si nu toti au un cerc de prieteni asa de larg .Dupa toate astea chiar daca daca ar merge "clasic" exista o sansa destul de mare sa intalnesti pe cineva care ar fi compatibil dar sa treci mai departe nestiind ca este in cautarea unui partener
crsv

A multumit: 7 ori
I s-a multumit: 35 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupidon - Despre dragoste - Rubrica 18+