• Publicitate

Online dating? Experiente...

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: [email protected]

Răspunde

Re: Online dating? Experiente...

Mesajde ciocanasu » 18 Mai 2014, 08:32

Catalin Timisoara scrie:Buna,

Ma gandeam ca daca tot este sa-mi iau belea pe cap, atunci sa nu fie mai veche de 25 ani. :lol: Stie cineva, ceva?! :)
Sa continue lupta, va rog! :blackeye:

O zi frumoasa!

Cica la alea noi ai acces numai cu cupon la schimb, prin care dovedesti ca cea anterioara a fost reciclata :twisted:
ciocanasu
Imi place aici si raman...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 7 ori

Publicitate

Mesajde irisbvro » 18 Mai 2014, 18:03

rikkyy scrie:
irisbvro scrie:Asta voiam sa stiu , rux13...asta schimba toate datele problemei. Cati romani seriosi exista, cu care sa ai o relatie serioasa prin metoda de mai sus? Felicitari! :)

Numai romanii sunt neseriosi sau si romancele ? :?

Romanii in general, ei, ele.. :wink:
irisbvro

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde irisbvro » 18 Mai 2014, 18:11

ciocanasu scrie:
irisbvro scrie: Cati romani seriosi exista, cu care sa ai o relatie serioasa prin metoda de mai sus?

adica pui la indoiala onestitatea confratilor ce au deschis topice la subiectul respectiv? sau utilizezi retorica doar pentru a mai elimina din competitie?

In general romanii prefer relatiile "face to face". Cei care au un cont din acesta, de obicei cauta doar aventuri sau se ascund in spatele calculatorului si niciodata nu vei avea sansa sa-i intalnesti. Pe cand pentru canadieni aceasta metoda este foarte banala, dat fiind ca si socializarea, nu e asa intensa pe aceste plaiuri. Eu zic ca mai usor gasesti pe aceasta cale, un Canadian pentru o relatie de durata, decat un roman/romanca. In concluzie, cine cauta romani prin online dating s-ar putea sa aiba mult de asteptat pana isi vor gasi jumatatea :wink:
irisbvro

Mesajde ciocanasu » 19 Mai 2014, 00:06

irisbvro scrie: Cei care au un cont din acesta, de obicei cauta doar aventuri sau se ascund in spatele calculatorului si niciodata nu vei avea sansa sa-i intalnesti. Pe cand pentru canadieni aceasta metoda este foarte banala, dat fiind ca si socializarea, nu e asa intensa pe aceste plaiuri. Eu zic ca mai usor gasesti pe aceasta cale, un Canadian pentru o relatie de durata, decat un roman/romanca. In concluzie, cine cauta romani prin online dating s-ar putea sa aiba mult de asteptat pana isi vor gasi jumatatea :wink:

Cei care au un cont din acesta, de obicei cauta doar aventuri sau se ascund in spatele calculatorului- cati romani dintr-o suta cunosti tu sa aiba metehnele astea ca sa zici ca e un obicei?

pentru canadieni aceasta metoda este foarte banala, dat fiind ca si socializarea, nu e asa intensa pe aceste plaiuri- ce nu fac canadienii pt. ca socializarea sa fie mai intensa? nu cumva nu participi tu la formele lor de socializare, ca eu as avea o opinie contrarie ?!

Eu zic ca mai usor gasesti pe aceasta cale, un Canadian - defineste ce inseamna exact pt. tine canadian,

cine cauta romani prin online dating s-ar putea sa aiba mult de asteptat- de acord partial, tinand cont de faptul ca daca filtrezi marile situri de dating doar pe zona AdN, cei de nationalitate romana sunt f putini.
ciocanasu

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 7 ori

Mesajde Sly » 19 Mai 2014, 07:46

Cum stiti voi nationalitatea cuiva de pe un site de dating?
In general nu face parte din criteriile enuntate in profil,acolo scrie daca e caucasian,negru samd,insa ca sa afli ce nationalitate are,trebuie sa interactionezi cu ei.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde irisbvro » 19 Mai 2014, 08:48

Ai dreptate Sly, ca sa afli nationalitatea cuiva pe un astfel de site trebuie sa fi ajuns sa ai o discutie cu acea persoana.
Nu vorbesc din proprie experienta, sunt o femeie de 35 de ani, casatorita de 10 ani si cu o fetitta de 7 ani...inca nu am motive sa caut alt partener :D
Sora mea este intr-o relatie cu un Canadian (French Canadian) de peste 10 ani.
Ca sa raspund punctual pentru ciocanasu:
1. ma refeream la romani si canadieni in general, nu numai la cei din Canada
2. cand vorbesc despre canadieni, ma refer la cei care sunt pe aceste pamanturi de cateva sute de ani, de ex. un roman care este de 20 de ani aici si are cetatenie, pt mine nu este "canadian", trebuie sa ai cateva generatii aici ( dar asta numai pt mine, stiu ca sunt personae, care dupa ce au aterizat aici, se considera canadieni si uita de unde sunt)
3.avem un grup larg de prieteni canadieni ( a se intelege descendenti europeni , care au descalecat cateva sute de ani in urma pe acest taram). Majoritatea dintre acesti prieteni sunt singuri sau divortati. Multi dintre ei cauta parteneri si sunt activi pe site-uri online. Barbatii in general cauta filipineze, deoarece le place faptul ca sunt foarte familiste si se dedica familiei cu totul, dar nu numai si est europence.In general fug de canadience, pentru ca li se par prea independente, nestatornice. Femeile cauta barbati europeni, pentru ele fiind ceva exotic sau pentru ca viseaza sa ajunga in Europa.
4. sa gasesti romani singuri, pe aceste situri, in Canada, in provincia ta e foarte greu. Motivele ar fi ca majoritatea vin aici cu familia, nu suntem foarte multi romani si e foarte greu sa gasesti pe cineva cu aceleasi gusturi, pasiuni commune, sa se incadreze in marja de varsta si sa mai aiba si aspectul fizic pe care-l doresti tu.
5. pe de alta parte daca te uiti si cauti romani pe site-uri romanesti, poate ai sa fi foarte surprins de cererile de relatii discrete, pentru a se consuma fizic. Iar cei care cauta o relaltie serioasa de obicei lasa mult de dorit la aspectul fizic,care pana la urma si acesta conteaza.
Acum imi amintesc de o fosta colega, in Romania, care isi gasise un partener pe aceasta cale. Ea fiind proaspat divortata si cu o fetita de 8 ani. Nu stiu cum a avut incredere in el, l-a primit la ea in casa, practic s-a mutat la ea dupa numai 2 luni de relatie si dupa cateva altele el a disparut, precum si toata mobile din casa si alte bunuri de valoare.
Asa ca mare atentie la relatiile on line, oriunde ati fi!
irisbvro

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupidon - Despre dragoste - Rubrica 18+