• Publicitate

A murit romantismul?

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: [email protected]

Răspunde

A murit romantismul?

Mesajde cristinan » 20 Apr 2016, 13:39

Ei, dragi prieteni, o sa fa plictisesc iarasi cu aberatiile mele existentiale...
Iesind la ceva intalniri recent, am ramas cu un gust destul de amar in ceea ce priveste Fetii Frumosi celibatari din zilele noastre. Oare chiar atat de rau sa se fi degradat rasa umana. Eu inteleg ca traim in epoca vitezei iar innaintarea in varsta ne face sa apasam si mai tare pe acceleratie dar totusi...intrebari de genul care este venitul tau anual sau apropouri cu tenta sexuala de la prima intalnire ni se par cam deplasate. Pe mine m-au facut sa ma simt (si scuzati formularea) cam ca o vaca la targ: cat lapte da, cati vitei poate sa faca.... Bleah...Cred ca pana la urma ma las de activitatea asta si ma resemnez in propria singuratate. Printii si cavalerii se pare ca exista doar in basme. In zilele noastre conteaza mai mult potentialul unei persoane si eventual cam cat de repede sare in pat ...ca deh ...cavalerul nu are timp de pierdut. Daca cele doua puncte de mai sus sunt bifate si ok eventual intr-o saptamana se face marea mutare (cu sau fara vizita la primarie) si ...aici completez eu...in alte cateva saptamani vizita la avocat ca deh n-a mers treaba - incompatibilitate de caracter. Unde mai este romantismul ma intreb eu in toata aceasta graba? Oare sunt eu chiar atat de moda veche?
cristina
cristinan
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 13 ori

Publicitate

Re: A murit romantismul?

Mesajde Sly » 20 Apr 2016, 13:55

Nu cred ca a murit insa probabil ca intalnirile le-ai avut cu domni cunoscuti pe internet si probabil de-aia incercau sa "accelereze" procesul.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde cristinan » 20 Apr 2016, 14:04

Nu vad legatura intre internet si accelerarea procesului :?:
cristina
cristinan
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 13 ori

Mesajde iulllian » 20 Apr 2016, 15:24

:( , nu sunt in masura sa-mi dau cu parerea pentru ca nu cunosc personajele principale, as face doar presupuneri si nu vreau. cat despre vremuri s-au schimbat mult. nu mai este fiorul pe sira spinarii cand priveste ochii jucausi din fata ta, nu mai e o realizare sa te plimbi de mana printr-un parc. vremurile se schimba fara sa ne dam seama ca ne schimba si pe noi. de curand am ajuns la concluzia ca nu am timp sa ma uit la un fillm nou ca nu cumva sa-mi dau seama ca-am pierdut timpul aiurea, preferand in schimb sa savurez un film cunoscut, ciudata lumea asta.
Imagine
iulllian
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 40 ori

Mesajde Sly » 20 Apr 2016, 15:29

cristinan scrie:Nu vad legatura intre internet si accelerarea procesului :?:

Pai daca cauta pe net automat vrea instant gratification de genul in loc sa citeasca o carte,intra pe google.
E doar parerea mea,nu stiu daca e adevarat sau nu.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde Petrica Rusu » 20 Apr 2016, 17:54

cristinan scrie:Ei, dragi prieteni, o sa fa plictisesc iarasi cu aberatiile mele existentiale...
Iesind la ceva intalniri recent, am ramas cu un gust destul de amar in ceea ce priveste Fetii Frumosi celibatari din zilele noastre. Oare chiar atat de rau sa se fi degradat rasa umana. Eu inteleg ca traim in epoca vitezei iar innaintarea in varsta ne face sa apasam si mai tare pe acceleratie dar totusi...intrebari de genul care este venitul tau anual sau apropouri cu tenta sexuala de la prima intalnire ni se par cam deplasate. Pe mine m-au facut sa ma simt (si scuzati formularea) cam ca o vaca la targ: cat lapte da, cati vitei poate sa faca.... Bleah...Cred ca pana la urma ma las de activitatea asta si ma resemnez in propria singuratate. Printii si cavalerii se pare ca exista doar in basme. In zilele noastre conteaza mai mult potentialul unei persoane si eventual cam cat de repede sare in pat ...ca deh ...cavalerul nu are timp de pierdut. Daca cele doua puncte de mai sus sunt bifate si ok eventual intr-o saptamana se face marea mutare (cu sau fara vizita la primarie) si ...aici completez eu...in alte cateva saptamani vizita la avocat ca deh n-a mers treaba - incompatibilitate de caracter. Unde mai este romantismul ma intreb eu in toata aceasta graba? Oare sunt eu chiar atat de moda veche?

E o combinatie de factori. S-au schimbat vremurile, pe net nu e asa usor sa gasesti pe cineva right away, e greu sa mai simti la virsta astea aceleasi chestii ca la 18 ani...la virsta aiacred ca nici nu observi multe din chestiile pe care acum le remarci asa usor, etc. etc. Mai incearca si nu demoraliza asa usor :)
Petrica Rusu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 71 ori

Următorul

Înapoi la Cupidon - Despre dragoste - Rubrica 18+