• Publicitate

A murit romantismul?

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: [email protected]

Răspunde

Re: A murit romantismul?

Mesajde tsunami » 07 Mai 2016, 09:22

cristinan scrie:Ei, dragi prieteni, o sa fa plictisesc iarasi cu aberatiile mele existentiale...
Iesind la ceva intalniri recent, am ramas cu un gust destul de amar in ceea ce priveste Fetii Frumosi celibatari din zilele noastre. Oare chiar atat de rau sa se fi degradat rasa umana. Eu inteleg ca traim in epoca vitezei iar innaintarea in varsta ne face sa apasam si mai tare pe acceleratie dar totusi...intrebari de genul care este venitul tau anual sau apropouri cu tenta sexuala de la prima intalnire ni se par cam deplasate. Pe mine m-au facut sa ma simt (si scuzati formularea) cam ca o vaca la targ: cat lapte da, cati vitei poate sa faca.... Bleah...Cred ca pana la urma ma las de activitatea asta si ma resemnez in propria singuratate. Printii si cavalerii se pare ca exista doar in basme. In zilele noastre conteaza mai mult potentialul unei persoane si eventual cam cat de repede sare in pat ...ca deh ...cavalerul nu are timp de pierdut. Daca cele doua puncte de mai sus sunt bifate si ok eventual intr-o saptamana se face marea mutare (cu sau fara vizita la primarie) si ...aici completez eu...in alte cateva saptamani vizita la avocat ca deh n-a mers treaba - incompatibilitate de caracter. Unde mai este romantismul ma intreb eu in toata aceasta graba? Oare sunt eu chiar atat de moda veche?

:(

Nu a murit, dar ca este.. rar.
Sa stii ca uneori, mai mereu singuratea e mult mai plina decat singuratatea in 2.
Dac-as ramane singur nu cred c-as mai avea curaj sa caut.
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Publicitate

Mesajde tsunami » 07 Mai 2016, 10:54

rux13 scrie:De curiozitate, ce consideri in categoria de comportament mitocan la un localnic?

Trage un partz in lift sau la masa
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Mesajde Sly » 07 Mai 2016, 11:39

tsunami scrie:Trage un partz in lift sau la masa

Aia e o trasatura romaneasca :-)
Imagine
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde cocodrilu » 07 Mai 2016, 12:06

Mie nu mi-au placut niciodata generalizarile, cred ca fiecare individ e unic ,in felul sau. Da, sunt de acord cu faptul ca personalitatea poate fi impregnata de anumite trasaturi care tin de cultura si poporul in care te-ai nascut, dar mi se pare o exagerare sa spunem ca toti canadienii sunt badarani sau ca toti romanii sunt badarani. Oricum, cand mergi la o intalnire,ca e blind date sau nu, exita " riscul" sa nu-ti placa .La fel cum poate sa iti placa. Nu stii pana nu incerci.
Montreal: 26.06.2015
cocodrilu
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 147 ori
I s-a multumit: 78 ori

Anterior

Înapoi la Cupidon - Despre dragoste - Rubrica 18+