• Publicitate

Romanca in Montreal

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: [email protected]

Răspunde

Re: Romanca in Montreal

Mesajde canin » 24 Ian 2017, 14:39

Tavi iti propun sa inchizi topicul...Geraldine si-o fi gasit intre timp un filipinez (ca nu toti barbatii romani stau pe forumul asta/din Montreal .... zicea Ruxi! ...si "seriosi" as adauga eu)!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Publicitate

Mesajde Tavi » 24 Ian 2017, 15:51

canin scrie:@Tavi ... no coment! Esti superior ce mai!

Deja faci diferente in mod vadit ("V-a luat vreo 15 ani s-o faceti...") .... vorbesti parca tu ai fi undeva sus (occidentalul de tine!) ... si arunci cate o eticheta inferiorilor ca noi (cei din tara) ca am facut ca n-am facut .....pai cine te crezi tu ca sa poti judeca ce si cum? de ce crezi ca eu sunt in stare sa-ti raspund de ce romanii din RO au facut ceva sau nu in 15 ani (crezi ca port eu vina la ceea ce ai scris tu?) ...

... Eu speram ca unul ca tine (care are ceva experienta afara) sa se exprime ceva mai elevat si sa aiba capacitatea sa se coboare la nivelul inferior al celor care mai posteaza (asta-s eu in viziunea ta) si nu sa intepe in modul caracteristic/tipic pe care l-am intalnit eu si altii pe acest forum!

Si sa stii ca si eu mi-am pierdut timp sa raspund unuia ca tine! Si te mai rog ceva ....sa constati ca tot ce am scris a fost ca o reactie la ce ai scris tu mai intai!

Nu ma dau lovit ... reactionez si eu asa cum o faci si tu, dar in felul meu !

Daca tot esti administrator (sper sa nu gresesc) te rog sa-mi spui daca forumul asta este doar pentru romanii din Canada .... ca daca nu am inteles eu bine ....ma retrag din aceste discutii si las grupul vostru sa se desfasoare in liniste! Ca vorba aia noi nu avem cum sa facem comparatii, nu avem experienta etc.! Noi cei din RO stam si privim doar!

Ideile tale aduc aminte de Ponta, care in timpul campaniei prezidentiale il acuza pe Iohannis ca ii trateaza pe romani ca pe niste iobagi (total neadevarat, dealtfel - dar un mesaj bun pentru o parte din electorat, mai ales cei mai sensibili) :)

"pai cine te crezi tu ca sa poti judeca ce si cum?" - eu nu judec pe nimeni, ci observ, compar si analizez.

"... Eu speram ca unul ca tine (care are ceva experienta afara) sa se exprime ceva mai elevat si sa aiba capacitatea sa se coboare la nivelul inferior al celor care mai posteaza (asta-s eu in viziunea ta) si nu sa intepe in modul caracteristic/tipic pe care l-am intalnit eu si altii pe acest forum!" - probabil ca nu ti-e foarte clar termenul 'elevat', iar nivelul (inferior/superior/etc.) ti-l stabilesti singur.

"Si sa stii ca si eu mi-am pierdut timp sa raspund unuia ca tine!" - LOL. Nu-ti mai pierde timpul.

"te rog sa-mi spui daca forumul asta este doar pentru romanii din Canada .... ca daca nu am inteles eu bine ....ma retrag din aceste discutii si las grupul vostru sa se desfasoare in liniste!" - Nicio problema. Cum se zice pe aici: "Don't let the door hit you on the way out."

"Ca vorba aia noi nu avem cum sa facem comparatii, nu avem experienta etc.! Noi cei din RO stam si privim doar!" - Nu pari a fi suficient echipat sa sustii o dezbatere. Lasa ca vei vedea aici ca se poate si altfel decat pe urmand modelul A3/RTV, si ca e mai bine&constructiv asa. Spor in toate iti doresc!
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Mesajde mimica » 24 Ian 2017, 23:55

canin scrie:Tavi iti propun sa inchizi topicul...Geraldine si-o fi gasit intre timp un filipinez (ca nu toti barbatii romani stau pe forumul asta/din Montreal .... zicea Ruxi! ...si "seriosi" as adauga eu)!

Cum asa, de ce sa-l inchida? Topicul e deschis de Geraldine ca sa-si gaseasca sot. Voi, domnilor, v-ati invartit pe-aici fara gand de insuratoare, ati facut neste deranj cu discutii colaterale... si acum faceti ca Louis XV.
Frumos? :?
mimica
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde canin » 25 Ian 2017, 03:12

Tavi multumesc pentru intelegere! Eu nu trantesc usi never ...noi romanii avem o vorba (Nu inchide usa ... ca nu se stie cand ai nevoie, lasa loc de buna ziua).
Mult succes, bafta si noroc si tie!

P.S.
1. Am detestat toata viata si detest in continuare politica PSD
2. Nu ma uit la Antena3, RTV ...posturi de genul acesta!
3. Accept critica de pe forum pana la o anumita limita (apoi incep si eu sa intep!)!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Mesajde Tavi » 25 Ian 2017, 07:54

canin scrie:Tavi multumesc pentru intelegere! Eu nu trantesc usi never ...noi romanii avem o vorba (Nu inchide usa ... ca nu se stie cand ai nevoie, lasa loc de buna ziua).
Mult succes, bafta si noroc si tie!

P.S.
1. Am detestat toata viata si detest in continuare politica PSD
2. Nu ma uit la Antena3, RTV ...posturi de genul acesta!
3. Accept critica de pe forum pana la o anumita limita (apoi incep si eu sa intep!)!

Mersi ptr. raspuns!
Tavi
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Mesajde Geraldine » 29 Sep 2017, 07:34

Anuntul este inca valabil. Multumesc, o zi buna tuturor !
Geraldine

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Anterior

Înapoi la Cupidon - Despre dragoste - Rubrica 18+