• Publicitate

Romanca in Montreal

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: [email protected]

Răspunde

Re: Romanca in Montreal

Mesajde Gator » 23 Ian 2017, 11:26

jean scrie:Fata asteapta un telefon de la cine este dispus sa o cunoasca iar voi o ardeti aici cu zeci de pagini de teorii dezbatand de ce a trecut puiul strada. :mrgreen:

Cred ca dupa toata panarama asta, fata nu mai vrea nici un telefon de la romani. In special de la din aia mai nouti, veniti cu teorii despre ce descuiati sint ei inainte de a-I minca ciinii.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 332 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 23 Ian 2017, 11:34

Eu cred ca Geraldine s-a maritat si a plecat in Romania cu sotul.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde jean » 23 Ian 2017, 11:46

Sly scrie:Eu cred ca Geraldine s-a maritat si a plecat in Romania cu sotul.

Eu cred ca si-a ales in polinezian si a plecat cu el in Polinezia sa fie cat mai departe de romani. :mrgreen:
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...

A multumit: 117 ori
I s-a multumit: 181 ori

Mesajde crsv » 23 Ian 2017, 22:19

Gator scrie:
jean scrie:Fata asteapta un telefon de la cine este dispus sa o cunoasca iar voi o ardeti aici cu zeci de pagini de teorii dezbatand de ce a trecut puiul strada. :mrgreen:

Cred ca dupa toata panarama asta, fata nu mai vrea nici un telefon de la romani. In special de la din aia mai nouti, veniti cu teorii despre ce descuiati sint ei inainte de a-I minca ciinii.

nou veniti ?? teoriile veneau calde direct din rom , ca noi aici suntem adormiti si nu stim ce e imprejur :shock:
crsv

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde crsv » 23 Ian 2017, 22:41

canin scrie:
crsv scrie:cred ca esti prea dur si clasic
1- nu suntem in Ro
2-poate arata ca nu ti-e frica si nu ai nimic de ascuns
3- lumea s-a schimbat , suntem mai antisociali pe zi ce trece , nu toata lumea e asa de comunicativa si nu toti au un cerc de prieteni asa de larg .Dupa toate astea chiar daca daca ar merge "clasic" exista o sansa destul de mare sa intalnesti pe cineva care ar fi compatibil dar sa treci mai departe nestiind ca este in cautarea unui partener

1 - La pct-ul 1 ce vrei sa spui ...ca in Canada un astfel de text/anunt intr-un ziar e luat de bun automat (adica este sincer 100%)? Ca sa nu ma intelegi gresit ceea ce am vrut sa spun pe romaneste..... este ca la noi in RO (si daca in Canada este alfel/foarte bine!) un astfel de anunt este postat in 99% din cazuri (mai ales cu numar de telefon) ....de cele care se prostitueaza (prostitutia este ilegala si nu au cum sa faca reclama la ziar folosind astfel de cuvinte! este interzis si ziarul nu are cum sa primeasca textul/sa-l posteze si atunci fetele cochetele recurg la astfel de tertipuri "caut domn sensibil", "caut relatie serioasa", caut "barbat cuminte si atragator" :) sau alte asemenea baliverne!)

2 - Postarea din prima a numarului de telefon nu are cum sa arate curajul (din punctul meu de vedere arata mai degraba naivitatea, prostia ori .... intentia inversa descrisa mai sus "disponibilitatea" :) )

3- Sunt convins ca lumea s-a schimbat! Dar raman la parerea ca mediul online poate fi mai riscant pentru cuplare (nu e imposibil desigur/este o metoda de a socializa) ... raman la clasicism! (dur se poate sa fiu cum spui tu .... ca sunt scorpion :) !)

Bafta si daca aveti un prieten barbat singur, timid si neajutorat ....nu ezitati sa-l intermediati inspre Geraldine!

btw - dupa ce ai postat jos pare ca te pregatesti sa vii in Canada . Asteapta sa ajungi aici , sa te trezesti divortat si sa aplici metoda clasica , dupa care chiar te rog sa revii cu concluzii si detalii
crsv

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde canin » 24 Ian 2017, 01:44

Crsv iti recomand sa fii mai optimist ... inclusiv in postari (sun-o pe Geraldine...poate ai o sansa!)... mi-ai dat lectii destul ... putem inchide discutia ... ai castigat, ma declar invins!

Faza cu "teorii calde venite din RO" si ..."sa te trezesti divortat in Canada" .... mi-au inchis gura! Esti off topic!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori