• Publicitate

Romanca in Montreal

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: Allegra@

Răspunde

Re: Romanca in Montreal

Mesajde crsv » 24 Ian 2017, 02:35

canin scrie:Crsv iti recomand sa fii mai optimist ... inclusiv in postari (sun-o pe Geraldine...poate ai o sansa!)... mi-ai dat lectii destul ... putem inchide discutia ... ai castigat, ma declar invins!

Faza cu "teorii calde venite din RO" si ..."sa te trezesti divortat in Canada" .... mi-au inchis gura! Esti off topic!

nu pot pt ca sunt fumator iar off topic ai fost tu cand ai inceput sa dai sfaturi fara sa cunosti despre cum e pe aici
crsv
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Publicitate

Mesajde Tavi » 24 Ian 2017, 09:24

canin scrie:Noroc cu voi (romanii din Canada) care sunteti mai documentati si cu update-urile la timp facute ca altfel .... ne mancau cainii (pe noi ... astia din RO!).
Va multumim pentru informatiile si viziunea open-mind de care dati dovada ... suntei un model pentru noi. Va adresam multumiri pentru guide-line-ul vostru!

Asta e din putul gandirii...lui Dragnea. Acelasi stil, aceleasi idei. Bravo!
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Mesajde canin » 24 Ian 2017, 12:48

Tavi te rog frumos sa nu ma mai compari cu X si cu Y (incearca sa nu ofensezi, eu nu te-am comparat cu nimeni) ....

p.s. .....si chiar nu poti primi multumirile mele pentru guide-line-ul pe care mi l-ati descris amanuntit (online-ul e mai bun decat clasicul in dating in Canada!) ... ce e asa de greu?!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Mesajde Sly » 24 Ian 2017, 13:20

canin scrie:Tavi te rog frumos sa nu ma mai compari cu X si cu Y (incearca sa nu ofensezi, eu nu te-am comparat cu nimeni) ....

p.s. .....si chiar nu poti primi multumirile mele pentru guide-line-ul pe care mi l-ati descris amanuntit (online-ul e mai bun decat clasicul in dating in Canada!) ... ce e asa de greu?!

De curiozitate,cand ai fost implicat in dating ultima oara,fie virtual fie classic?
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde Tavi » 24 Ian 2017, 13:31

canin scrie:Noroc cu voi (romanii din Canada) care sunteti mai documentati si cu update-urile la timp facute ca altfel .... ne mancau cainii (pe noi ... astia din RO!).
Va multumim pentru informatiile si viziunea open-mind de care dati dovada ... suntei un model pentru noi. Va adresam multumiri pentru guide-line-ul vostru!

Tavi scrie:Asta e din putul gandirii...lui Dragnea. Acelasi stil, aceleasi idei. Bravo!

canin scrie:Tavi te rog frumos sa nu ma mai compari cu X si cu Y (incearca sa nu ofensezi, eu nu te-am comparat cu nimeni) ....

OK, vad ca insisti, in stil Antena3, care tipa mai tare - sau se da jignit/lovit :)

Hai sa analizam ce-ai scris:

"Noroc cu voi (romanii din Canada) care sunteti mai documentati" - you bet, cineva care a trait in ambele tari e in majoritatea cazurilor mult mai apt sa faca comparatii relevante si pertinente.
"ca altfel .... ne mancau cainii (pe noi ... astia din RO!)" - pana acum cativa ani chiar va mancau cainii (stradali). Chiar si acum problema persista, in anumite locuri. V-a luat vreo 15 ani ca s-o eradicati cat de cat, dupa ce N oameni (adulti si copii) si-au pierdut viata si mult mai multi au fost muscati/mutilati permanent. In alte locuri s-a rezolvat foarte rapid, fara discutii interminabile, pe principiul simplu conform caruia om>animal.
"Va multumim pentru informatiile si viziunea open-mind de care dati dovada ..." - spui asta in mod peiorativ, dar daca citesti cu atentie vei observa ca mai multi oameni de pe forum, care au trait suficienti ani in Canada ca sa isi poata da cu parerea despre online dating - fie folosit personal, fie avand cunostinte care si-au gasit ce au cautat folosind mediul online, care astfel au facut dovada ca sunt mai open-minded decat cineva cu o gandire aparent inchistata in vechile metode (probabil ca e firesc si de neinlocuit sa completezi formulare in 3 copii pentru orice, si sa nu poti face nimic fara buletin in mana si copie xerox la dosar, nu?) - dar tu din cate se vede nu stii sa apreciezi faptul ca cineva si-a donat din timpul sau raspunzandu-ti tie.
"Va adresam multumiri pentru guide-line-ul vostru!" - in numele cui vorbesti la plural? Reprezinti poporul roman? Locuitorii teritoriului?
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Mesajde canin » 24 Ian 2017, 14:28

@Tavi ... no coment! Esti superior ce mai!

Deja faci diferente in mod vadit ("V-a luat vreo 15 ani s-o faceti...") .... vorbesti parca tu ai fi undeva sus (occidentalul de tine!) ... si arunci cate o eticheta inferiorilor ca noi (cei din tara) ca am facut ca n-am facut .....pai cine te crezi tu ca sa poti judeca ce si cum? de ce crezi ca eu sunt in stare sa-ti raspund de ce romanii din RO au facut ceva sau nu in 15 ani (crezi ca port eu vina la ceea ce ai scris tu?) ...

... Eu speram ca unul ca tine (care are ceva experienta afara) sa se exprime ceva mai elevat si sa aiba capacitatea sa se coboare la nivelul inferior al celor care mai posteaza (asta-s eu in viziunea ta) si nu sa intepe in modul caracteristic/tipic pe care l-am intalnit eu si altii pe acest forum!

Si sa stii ca si eu mi-am pierdut timp sa raspund unuia ca tine! Si te mai rog ceva ....sa constati ca tot ce am scris a fost ca o reactie la ce ai scris tu mai intai!

Nu ma dau lovit ... reactionez si eu asa cum o faci si tu, dar in felul meu !

Daca tot esti administrator (sper sa nu gresesc) te rog sa-mi spui daca forumul asta este doar pentru romanii din Canada .... ca daca nu am inteles eu bine ....ma retrag din aceste discutii si las grupul vostru sa se desfasoare in liniste! Ca vorba aia noi nu avem cum sa facem comparatii, nu avem experienta etc.! Noi cei din RO stam si privim doar!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori