• Publicitate

Caut o femeie (Toronto)

Cupidon - de/spre dragoste in toate felurile si fara prejudecati - sectiunea dedicata adultilor. Sa discutam deschis despre dragoste si sex, fara inhibitii. Subiecte incitante, mesaje matrimoniale, discutii libere in sfera de interes a sectiunii.

Moderator: [email protected]

Răspunde

Re: Caut o femeie (Toronto)

Mesajde canin » 07 Iul 2017, 14:22

Cum spuneam mai sus .... daca lanseta nu mai merge tot degeaba....
Mah Sly ma bagi la banuieli cu comentariul tau .... esti burlac sau nu (ti-am pus intrebarea asta si nu mi-ai raspuns!)?
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 07 Iul 2017, 17:34

canin scrie: .... esti burlac sau nu (ti-am pus intrebarea asta si nu mi-ai raspuns!)?

Nu stiu de ce ti-as raspunde la intrebari legate de viata mea personala,ca sa te linistesti nu sunt available.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde crsv » 07 Iul 2017, 18:11

oare cum ar fi sa va faceti un topic separat pt a clarifica toate astea , ar durea sau nu ar mai fi amuzant ?!?
canin- banuiesc ca esti tanar si nestiutor lol - lanseta merge la varste mai inaintate dar depinde pentru cine -de exemplu a mea nu merge cu tine ,cu o femeie acra sau cu una care sta ca o vaca :D
nu am priceput ce intelegi tu prin momeala
crsv
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde EdwardS » 07 Iul 2017, 19:58

canin scrie:Cum spuneam mai sus .... daca lanseta nu mai merge tot degeaba....
Mah Sly ma bagi la banuieli cu comentariul tau .... esti burlac sau nu (ti-am pus intrebarea asta si nu mi-ai raspuns!)?

Bre Canin, burlacia e o chestie invechita de pe vremea bunicului cand rata divortului era sub 1%.
Stai linistit ca in ziua de azi nu te mai invidiaza nimeni ca te-ai insurat, ba trebuie sa ai si bani pusi deoparte pentru divort, ca sunt scumpe aici in Canada. Sansele sa fii impreuna cu aceeasi femeie 20 de ani mai tarziu cand copiii se fac mari, sunt very slim.

Nu suntem programati biologic sa fim monogami si nici sa fim 'credinciosi' unui partener decat pe perioade scurte de timp. Parerea mea e ca sansele cele mai mari de a sta impreuna le au cuplurile in 'open relationship'. Si inca un lucru important, inainte sa te muti cu partenera ta si sa va declarati in acte ca fiind 'cuplu', mergeti intai la un avocat sa fiti siguri ca ati inteles legile locale privitoare la familie si responsabilitatile financiare ale fiecaruia in caz de separare/divort.
EdwardS
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 14 ori

Mesajde capsunar » 08 Iul 2017, 00:15

EdwardS scrie: Stai linistit ca in ziua de azi nu te mai invidiaza nimeni ca te-ai insurat, ba trebuie sa ai si bani pusi deoparte pentru divort, ca sunt scumpe aici in Canada. Sansele sa fii impreuna cu aceeasi femeie 20 de ani mai tarziu cand copiii se fac mari, sunt very slim.

In cazul unui emigrant se adauga si raportul cererea - oferta diferit din Ca.
EdwardS scrie:...........mergeti intai la un avocat sa fiti siguri ca ati inteles legile locale privitoare la familie si responsabilitatile financiare ale fiecaruia in caz de separare/divort.

Era o vorba locala:
Why is divorce so expensive? Because it's worth it.
:lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde canin » 08 Iul 2017, 00:41

Sly, vezi denumirea topicului! Aici nu cauta nimeni barbati!
Nu tin sa raspunzi la intrebari care ating prea mult latura personala ...dar ii propuneai omului sa se caute pe invers si mi-am pus firesc mai multe intrebari !

Baieti va inteleg recomandarile .....concluzia/recomandare generala (in buget tre sa estimezi si sa pui deoparte si ceva pentru divort :) ....iar in Ca, viata nu e ca pe vremea bunicii din Ro) ....ah...si ca lanseta merge si la varste inaintate (CRSV ....sa-mi spui ce varsta ai in vedere ? 50-55-60 ani, nu de alta dar ca sa stiu din timp si eventual sa-mi aloc ceva perioade si pentru ceva caprioare .... nu vaci asa cum te exprimi tu !:))
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori