• Publicitate

Votre nouveau départ: le Nouveau-Brunswick au Canada !

Comunitatea din provincia New Brunswick: Moncton, Saint-John, Fredericton, Saint-Stephen, Saint-Georges, Rural NB. Rubrica locala, Bursa locurilor de munca, Rubrica imobiliara, Mica publicitate

Moderator: Simi_

Răspunde

Re: Votre nouveau départ: le Nouveau-Brunswick au Canada !

Mesajde NeroOne » 03 Sep 2015, 12:35

CEC in CAD de la BCR Bucuresti pentru D1 in Decembrie 2011 , mai intreaba la BCR ( la o sucursala mare )

Sent from my tablita mea de lut using Tapatalk .
Audaces fortuna juvat !
D1-12.11
CSQ-10.11.14
D2-12.14
IUC-04.15
NeroOne
Imi place aici si raman...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 55 ori

Publicitate

Mesajde OanaElenaC » 06 Sep 2015, 09:40

Salutare si multumesc mult pentru raspunsurile voastre. Din pacare, BCR nu mai emite CEC-uri in CAD de ceva vreme. A fost probabil la un moment dat o intelegere intre BCR si centrul de la Sidney dar se pare ca a incetat colaborarea. Pana la urma am apelat la o prietena in Canada sa imi plateasca un Bank draft.
OanaElenaC
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 6 ori

Votre nouveau départ: le Nouveau-Brunswick au Canada !

Mesajde PNJPNJ » 14 Noi 2015, 20:47

:shock: Se pare ca va avea loc o noua sesiune de informare/recrutare pt New Brunswick in 26 nov 2015, la Bucuresti si 27 nov 2015 la Brasov. Aici aveti link-ul pt inscriere http://livinginnb.ca/, grabiti-va pt ca mai sunt cateva zile. Mult succes tuturor!

Hello / Bonjour (message en français plus bas):
New Brunswick will organize information sessions regarding the Express Entry immigration in Romania and Moldova later this months and you may be interested in distributing this information to your friends.

To register please go to : www.livinginnb.ca

La Province du Nouveau-Brunswick organise des sessions d’information pour immigration avec le système d’entrée express ainsi que le Programme de Candidats. Les dates sont, novembre 26 à Bucarest, novembre 27 a Brasov et novembre 28 à Chisinau. Les candidats qui parle français très bien devrez s’enregistrer par courriel : [email protected]
PERSEVEREAZA si VEI REUSI!!!!
imi place in Moncton!
PNJPNJ

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde alina georgescu » 08 Mai 2016, 19:48

Soc! Eu chiar sunt in NB! SOC! Si aici ploua ..ca si in orice alta zona sin Canada! sau Lume!
Alina Georgescu, 27 aprilie 1980
alina georgescu

I s-a multumit: 18 ori

Mesajde doniul » 07 Iun 2016, 19:22

Buna seara! Sunt de vreo 8 ani in Canada si ma gandeam sa ma mut In New Brunswick. Acum sunt in Ontario. M-ar interesa sa ajung in Fredericton sau Moncron. Am auzit ca este o comunitate de romani in Moncton, dar nu am gasit nimic despre Fredericton. Exista biserici romanesti in zona? Dar magazine cu produse romanesti? Cam care sunt preturile medii la case si la chirii? Asigurarile la masini sunt mai decente? Daca aveti idee despre oricare din intrebarile mele va rog sa imi dati un raspuns. Daca puteti face o comparatie cu Ontario ar fi ideal. Va multumesc anticipat. :D
doniul
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Canada - New Brunswick - Rubrica locala