• Publicitate

Votre nouveau départ: le Nouveau-Brunswick au Canada !

Comunitatea din provincia New Brunswick: Moncton, Saint-John, Fredericton, Saint-Stephen, Saint-Georges, Rural NB. Rubrica locala, Bursa locurilor de munca, Rubrica imobiliara, Mica publicitate

Moderator: Simi_

Răspunde

Mesajde jadee_n » 01 Feb 2014, 15:03

Moncton, veniiiimmmm ![/quote]
Bravoo, felicitari, cand plecati ? Speram sa inceapa sa se miste lucrurile si pentru noi cat mai curand..
AM-11 apr/11 iul 2013; expirate...din nou 28 aug/2014...IV...who knows..
jadee_n
Imi place aici si raman...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde 10Julie » 01 Feb 2014, 18:41

cristi scrie:Vesti bune la inceput de an 2014.
Dupa 14 zile de la trimiterea pasapoartelor, am primit visa.
Moncton, veniiiimmmm !

Felicitari Cristi!
Ia-o tu inainte ca venim si noi! :D

Cand plecati si pe unde o luati?
Interviu NB: 19.06.12
Dosar: 04.09.12;
Taxa CIC: 03.04.13
AM: 28.05.13
IV: ?
10Julie

A multumit: 0 data

Mesajde cristi » 02 Feb 2014, 00:47

Ne-am gandit sa aterizam in Montreal, biletele de avion sunt mai ieftine, ofertele mei numeroase. In plus, vrem sa nevizitam verisorii, prietenii, vrem sa vizitam ceva prin imprejurimi. Apoi, intr-un weekend, catre Moncton, cand ne duce verisorul cu masina.
Nu am luat inca biletele de avion, am lansat cererea noastra la mai multe cunostiinte, dar intentionam sa plecam pe la sfarsitul lunii Mai.
Va multumim tuturor pentru urari !
Succes si voua !
M-a facut mama oltean ... si sunt la Brasov
J'ai choisi Nouveau-Brunswick
Trimis D2 14.06.2012
cristi
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde PNJPNJ » 05 Feb 2014, 20:27

cristi scrie:Ne-am gandit sa aterizam in Montreal, biletele de avion sunt mai ieftine, ofertele mei numeroase. In plus, vrem sa nevizitam verisorii, prietenii, vrem sa vizitam ceva prin imprejurimi. Apoi, intr-un weekend, catre Moncton, cand ne duce verisorul cu masina.
Nu am luat inca biletele de avion, am lansat cererea noastra la mai multe cunostiinte, dar intentionam sa plecam pe la sfarsitul lunii Mai.
Succes si voua !

FELICITARI SI MULT NOROC IN CONTINUARE!
PERSEVEREAZA si VEI REUSI!!!!
imi place in Moncton!
PNJPNJ

I s-a multumit: 1 data

Mesajde panaitionela79 » 27 Feb 2014, 04:18

l_snt scrie:
arinuta scrie:Inca 2 zile si imi expira medicalele si rezidenta nu a aparut. Mai e cineva in aceeasi situatie?

Eu nu stiu pe nimeni in situatia asta, dar si noi ne intrebam ce se intampla daca expira medicalele... :(

Buna ziua.Suntem un cuplu care am avut nesansa sa ne fie analizat dosarul depus in iunie 2011 pe Quebec dupa noua grila de punctare din 2013 si n-au pus un pic de frana cu ocazia asta in sensul ca ne mai trebuie 4 puncte si nu prea mai avem de unde sa le luam.
Rugamintea noastra este una simpla:la momentul acesta se mai pot depune aplicatii pe NEW BRUNSWICK? Care ar fi grila de punctare pentru provincia new brunswick? Se procedeaza ca si pe Quebec?in sensul ca se aduna puctele de la ambii aplicanti?
avem teste TEFAQ cu calificative AP:C1/C1 AS:C1/B2
Este necesar si IELTS?
Mentionez ca ambii lucram in sistem militar in Romania si avem un copil in varsta de 10 ani.Sotul are scoala militara echivalenta unei scoli postliceale .Eu 34 ani iar sotul 39 ani.
Va multumesc pentru timpul acordat.
Cu stima si deosebit respect ,familia Panait.
panaitionela79
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde xplaur » 27 Feb 2014, 17:56

cristi scrie:Ne-am gandit sa aterizam in Montreal, biletele de avion sunt mai ieftine, ofertele mei numeroase. In plus, vrem sa nevizitam verisorii, prietenii, vrem sa vizitam ceva prin imprejurimi. Apoi, intr-un weekend, catre Moncton, cand ne duce verisorul cu masina.
Succes si voua !

Felicitari maestre! Poate ne vedem la un suc in MTL and ajungeti, daca este timp si dispozitie. Daca aveti nevoie de ceva cat sunteti pe aici, intrebati si se rezolva in limita timpului si a posibilitatilor.

Bafta.
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - New Brunswick - Rubrica locala