• Publicitate

Votre nouveau départ: le Nouveau-Brunswick au Canada !

Comunitatea din provincia New Brunswick: Moncton, Saint-John, Fredericton, Saint-Stephen, Saint-Georges, Rural NB. Rubrica locala, Bursa locurilor de munca, Rubrica imobiliara, Mica publicitate

Moderator: Simi_

Răspunde

Re: Votre nouveau départ: le Nouveau-Brunswick au Canada !

Mesajde PNJPNJ » 07 Iun 2014, 21:51

Bravo Golfita, chiar nu mai stiam nimic de tine, dar ne bucuram ca ti-ai implinit visul si ca esti bine. Bravo, multa sanatate si putere de munca!
PERSEVEREAZA si VEI REUSI!!!!
imi place in Moncton!
PNJPNJ
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde golfita » 09 Iun 2014, 20:23

Multumesc mult!! La fel si voua!
golfita

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 1 data

Re:

Mesajde OanaElenaC » 03 Sep 2015, 06:24

Levi Sr scrie:*New Brunswick Skilled Worker PNP*
To be considered for nomination as a skilled worker under New Brunswick Skilled Worker PNP the applicant is required to have a permanent, full time job offer from an established New Brunswick employer. In most cases the skills offered by the potential immigrant are not available in New Brunswick and employers must demonstrate they are having difficulty finding these skills in the local job market. 

An applicant must sign a declaration that the applicant will settle permanently in New Brunswick. To qualify the Applicant must also obtain a minimum number of points (50 points out of 83 points) under the categories of an assessment test. The categories are: age; language skills; education; work experience; adaptability; and job offer. 

The processing time for a successful New Brunswick Skilled Worker PNP application is 4-6 months for the PNP portion. The federal part is 9-12 months processing time. 

Buna tuturor ! Am vazut ca pentru New Brunswick se vorbeste mai mult despre nominalizarile teritoriale. Sunt intr-un punct de impas in acest proces doar ca pentru alt 'teritoriu' si sper ca cineva de aici imi poate da un sfat.
Am primit o invitatie din partea Ontario pentru a aplica la nominalizarea lor(OINP/Ontario Immigration Nominee Program). Sunt la pasul la care trebuie sa le trimit dosarul celor de la Ontario si trebuie sa le platesc application fee-ul DOAR in CAD si DOAR prin: Money Order, Certified Cheque, Postal Money Order sau Bank Draft.(credit card exclus). La toate bancile la care am sunat mi s-a spus ca nu se emit cecuri decat in USD, EUR si eventual GBP, si ca nu pot face decat transfer bancar in CAD. La posta mi s-a spus ca nu fac asa ceva. Cei de la Ontario nu mentioneaza nicaieri un cont bancar, sau cel putin eu nu am gasit.
Imi puteti da un sfat? Stiti vreo postare legata ce acest subiect? Merci de ajutor.
OanaElenaC
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 6 ori

Mesajde xplaur » 03 Sep 2015, 08:32

Eu am cumparat cec in CAD de la BCR Brasov!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde Catalin Timisoara » 03 Sep 2015, 09:14

xplaur scrie:Eu am cumparat cec in CAD de la BCR Brasov!

Cec in CAD am cumparat de la BCR Tim. pt. D1.
DCS 2011
Acte suplimentare 2013
Int. 2014
D2 01.2015
IUC 06.2015
FM 07.2015
AM 08.2015
V 10.2015
Catalin Timisoara

A multumit: 39 ori
I s-a multumit: 36 ori

Mesajde OanaElenaC » 03 Sep 2015, 10:17

Multzam de raspunsuri! Am sunat la BCR ieri si mi-au zis ca pot doar in USD. O sa mai insist, ma duc peste ei :)
OanaElenaC
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 6 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - New Brunswick - Rubrica locala