• Publicitate

Recrutare GANONG - New Brunswick 2012

Comunitatea din provincia New Brunswick: Moncton, Saint-John, Fredericton, Saint-Stephen, Saint-Georges, Rural NB. Rubrica locala, Bursa locurilor de munca, Rubrica imobiliara, Mica publicitate

Moderator: Simi_

Răspunde

Recrutare GANONG - New Brunswick 2012

Mesajde cucuruz » 24 Ian 2012, 13:02

Ca sa alungam potentialul ghinion si sa atragem toate cele bune asupra noastra va invit pe toti aceia care ati aplicat pentru un job la Ganong sa scriem pe acest topic! Bine ati venit! :D
Cucuruz cu frunza'n sus prin New Brunswick! Fan NB!
cucuruz
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde cucuruz » 24 Ian 2012, 13:40

Ceea ce spunea Master in acest link http://www.extremejobs.ca/329200/st-ste ... g-job.html , se pare ca pt a primi LMO, firma trebuie sa posteze 3 luni anunturi de angajare pe posturile respective pt cetatenii si rezidentii permanenti canadieni. Eu am gasit in Noiembrie si Decembrie 2011 anunturi, acum in Ianuarie 2012. Un raspuns am putea astepta pe la inceputul /jumatatea lunii februarie . Sa nu uitam ca si cei din generatia anterioara au semnat contractele cu Ganong in jur de 25 februarie 2008.
cucuruz
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde golfita » 24 Ian 2012, 13:42

Corect! Anuntul nu inseamna decat ca ei isi indeplinesc obligatiile ca sa poata indeplini niste conditii. Acum nici nu trebuie sa ne inchipuim ca acolo vor fi angajati doar romani. Vor fi si canadieni pentru ca astea sunt regulile jocului.
golfita
Imi place aici si raman...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 1 data

Salutare!

Mesajde D2o2r2i2n » 24 Ian 2012, 13:50

Eu zic sa stati linistiti , ca cei care vor fi alesi vor ajunge acolo cu siguranta! Trebuie doar sa avem putintica rabdare!
Canada, vom ajunge si noi intr-o zi...!
D2o2r2i2n
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde cucuruz » 24 Ian 2012, 13:51

Da, si cum anuntul cu pricina expira pe 10 februarie, mijlocul lunii urmatoare ne poate aduce vreo veste.
cucuruz
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde Dan Anghel » 24 Ian 2012, 13:59

cucuruz scrie:Ceea ce spunea Master in acest link http://www.extremejobs.ca/329200/st-ste ... g-job.html , se pare ca pt a primi LMO, firma trebuie sa posteze 3 luni anunturi de angajare pe posturile respective pt cetatenii si rezidentii permanenti canadieni. Eu am gasit in Noiembrie si Decembrie 2011 anunturi, acum in Ianuarie 2012. Un raspuns am putea astepta pe la inceputul /jumatatea lunii februarie . Sa nu uitam ca si cei din generatia anterioara au semnat contractele cu Ganong in jur de 25 februarie 2008.

Corect,dar interviurile au fost in jur de 15 feb......asa ca 10 zile nu e mare lucru de asteptat,nu?
si parca primii plecati au fost cam prin mai,din cate imi amintesc
IM&Email [email protected]

Pentru mai multe informatii scanati codul QR(foto)
Dan Anghel

Următorul

Înapoi la Canada - New Brunswick - Rubrica locala