• Publicitate

Recrutare GANONG - New Brunswick 2012

Comunitatea din provincia New Brunswick: Moncton, Saint-John, Fredericton, Saint-Stephen, Saint-Georges, Rural NB. Rubrica locala, Bursa locurilor de munca, Rubrica imobiliara, Mica publicitate

Moderator: Simi_

Răspunde

Mesajde Marian.T » 26 Noi 2013, 04:20

Am rugamintea sa ma anunti si pe mine cand se iveste ceva, nu pentru mine, ci pentru o ruda de a mea care ar fi interesat de asa ceva. Multumesc.
Adresa de email este [email protected]
INT: 04.12.2012+CSQ
D2 - :06.02.2013
IUC/AM: 14/28.03.2013
Re-AM : 16.05.2014
IV- 03.02.2015
Marian.T
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 12 ori

Publicitate

Mesajde D2o2r2i2n » 17 Dec 2013, 04:54

Deocamdata nu a aparut nimic si cred ca pana la sfarsitul anului nu cred sa mai apara! Daca se iveste..., va anunt cu drag!
Canada, vom ajunge si noi intr-o zi...!
D2o2r2i2n
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde D2o2r2i2n » 01 Feb 2014, 12:29

Poziţii: 6

Ţara: Canada

Oraş: Calgary-Alberta

Tip post: Full time

Beneficii: Nu sunt mentionate.

Salariu: 4000 - 6000 dolari

Data expirării: 03/03/2014

Se acceptă CV în limba: română şi engleză

La acest job au aplicat 245 persoane
Descriere job

Pozitii : 6
Tara : Canada, orasul Calgary - Alberta
Experienta : Minim 2-3 ani pe cartea de munca ( Obligatoriu)
Salariu : Intre $20.00 CAD - $25.00 CAD (in functie de experienta si pregatire)
Perioda de lucru : 44/Hrs pe saptamana
Perioada contractului : 2 ani cu posibilitatea de prelungire (detalii la interviu)
Data si locul interviului va fi comunicat ulterior (probabil inceputul lunii Martie).

Se accepta CV in limba engleza.

Termoizolatii exterioare, placari cu polistiren, tencuieli ciment si tencuieli decorative, zidarie, glet, montat schela.

IMPORTANT : Se lucreaza la inaltime!
OBLIGATORIU: Un examen medical va fi necesar inainte de obtinerea vizei la Ambasada Canada.
IMPORTANT : Fara operatii de spate, hernie de disc etc. ori probleme cu lucru la inaltime.

Un pre-interviu in limba engleza cu angajatorul va fi obligatoriu inainte de a fi acceptat sa veniti la interviu, pentru a determina nivelul de limba engleza.
Va rugam nu trimiteti CV-uri daca nu indepliniti conditiile cerute.
Cerinţe job

Limba straina: Engleză: Mediu

- Experienta minim 2-3 ani pe cartea de munca ca zidar tencuitor ori termoizolatii placari polistiren, ori zugravi cu indemanare la gleturi din var ori ipsos. ( Obligatoriu).
- Cartea de munca trebuie sa fie oficiala, din Romania ori strainatate.
- Varsta maxima 45 ani.
- Carnet conducere (preferabil)
- Cazier judiciar curat atat in Romania cat si in strainatate (Obligatoriu).
- Engleza nivel conversional mediu (OBLIGATORIU)
- Clinic sanatos si apt de munca, capabil sa ridice greutati (fara boli cronice, afectiuni fizice sau neuropsihice, daltonism, etc.).
Alte informaţii

Alte facilitati si beneficii vor fi discutate la data interviului.
D2o2r2i2n
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde Avraam2 » 02 Feb 2014, 14:07

Pe site este acest anunt?
Avraam2
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde D2o2r2i2n » 03 Feb 2014, 08:55

Pe TJobs am primit alerta! Daca se anunta data interviului, postez aici!
D2o2r2i2n
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde UnNihilistOptimist » 10 Feb 2014, 15:25

rbaec scrie:Avraam2, pune detaliile complete te rog. Cum se numeste evenimentul, unde are loc exact sau macar un link unde pot fi gasite aceste amanunte. Cu siguranta sunt mai multi interesati de acesta !

Avraam2 scrie:In mai multe orase si tari din lume.
Voi scrie aici orasele si datele cand vor avea loc aceste interviuri:

- Madrid, Spain Wednesday 13 - Thursday 14 March, 2013
- London, United Kingdom Saturday 16 - Sunday 17 March, 2013
- Dublin, Ireland Tuesday 19 March, 2013
- Aberdeen, Scotland Thursday 21 March, 2013
- Manchester, United Kingdom Saturday 23 - Sunday 24 March, 2013
- Calgary, Canada Saturday 11 - Sunday 12 May, 2013
- Houston, United States Saturday 18 - Sunday 19 May, 2013
- Amsterdam, Netherlands Wednesday 10 July, 2013
- Birmingham, United Kingdom Saturday 13 - Sunday 14 July, 2013
- Johannesburg, South Africa Saturday 7 - Sunday 8 September, 2013

Aceste sunt evenimentele ce vor avea loc anul acesta si cine doreste poate sa participe unde vrea.
Eu am sa merg in Londra,sunt 2 zile de interviuri,deci mai multe sanse,o zi o voi rezerva angajatorilor din Canada si cealalta celor din Australia si Noua Zeelanda.
Rezidenta permanenta se poate obtine in toate aceste tari.
Numai ca in Australia si Noua Zeelanda clima este mai calda fata de cea din Canada.
Salariile la fel,in aceste tari sunt mai mari fata de Canada,probabil ca si protectia sociala,in tot cazul,imi este indiferent care angajator imi va oferi un angajament,important este sa pleci,daca asta iti vei dori cu adevarat.
Este posibil ca angajarile sa se faca in timp real,adica pe loc,insa totul depinde bineinteles ptr ce job dai acel interviu,spun asta ca trebuie luat in calcul in primul rand faptul ca diplomele romanesti nu sunt recunoscute in Canada,Australia si Noua Zeelanda si trebuie echivalate.
Personal voi sustine interviuri unde nu se cere experienta si educatie,dar care sa duca la obtinerea rezidentei permanente,ptr ca in paralel cu munca pe care o voi face pot sa merg dupa munca la cursuri de echivalare a diplomelor.
Cu cat vor fi mai multi romani cu atat va fi mai bine,asta va arata interesul nostru in fata angajatorilor straini de a merge la munca.
Se aude ca englezi si irlandezi nu prea se arata interesati sa isi gaseasca un loc de munca , si la aceste interviuri sunt prezenti mai mult indieni-pakistanezi(din cei care locuiesc in UK, Ireland)
Ptr mai multe informatii pot fi sunat la nr de telefon: 0742331112 (Orange) 0720202590 (Vodafone)

dupa un an petrecut in Noua Zeelanda si cateva viteze de scurta durata in Canada iti spun ca habar nu ai ce vorbesti. de exemplu diploma de facultate, in cazul meu ASE, este recunoscuta de INZ - ba chiar iti dau 50 de puncte pt ea. alt exemplu - salariile sunt mult mai mici in NZ decat in CA (vf salariul minim pe ec si curs CAD NZD) nu ma intelege gresit, iubesc NZ e o tara minunata comparativ cu CA dar tot in CA faci bani.

legat de interviuri si mizeriile de mai sus, NU te obosi. nu-i pt romani. nici daca vb engl la perfectie. (daca erau in cautare de romanasi veneau la bucuresti) dar... asta nu inseamna ca nu sunt si exceptii... te risti sa fii exceptia?!?

am tot citit aici pe forum dupa o absenta de 2 ani si pot spune ca sentimentul e acelasi... oameni egoisti si lipsiti de incredere. iar de tine tinere, sper ca 2014 te a facut mai putin visator si mai mult practic. bafta!
You have to believe.
UnNihilistOptimist
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - New Brunswick - Rubrica locala