• Publicitate

Cine a depus dosar dupa 1 ianuarie 2013 pt New Brunswick?

Comunitatea din provincia New Brunswick: Moncton, Saint-John, Fredericton, Saint-Stephen, Saint-Georges, Rural NB. Rubrica locala, Bursa locurilor de munca, Rubrica imobiliara, Mica publicitate

Moderator: Simi_

Răspunde

Re: Cine a depus dosar dupa 1 ianuarie 2013 pt New Brunswick

Mesajde Simi_ » 18 Oct 2014, 09:30

Buna,

NB tocmai a trecut prin niste schimbari la nivel politic. Am avut alegeri luna trecuta asa ca noul partid de guvernamant inca mai lucreaza la strategia la imigratie la nivel provincial. Conform platformei electorale ei sunt deschisi spre imigratie si doresc marirea numarului de imigranti acceptati de provincie....printr-o diversificare a programelor de imigratie.
Admit ca Moncton ar fi o schimbare majora pentru cineva care vine din Bucuresti insa rata somajului este destul de scazuta in Moncton Area. La nivel provincial avem o rata a somajului destul de ridicata. Viitorul provinciei depinde de noua strategie de dezvoltare economica.
Nu este imposibil de gasit job-uri in Moncton.....personal cunosc multe familii de romani care s-au stabilit aici si toti muncesc. Multi au reusit sa-si gaseasca job-uri in domeniile lor si destul de rapid comparativ cu QC or ON.
Recomand provincia famililor cu copii deoarece este un loc ideal pentru a avea o familie, Moncton este un oras linistit, cu multa verdeata si cu oamenii foarte onesti si de treaba.
E genul de provincie in care veti fi foarte usor acceptati in comunitate si nu veti avea probleme in a va adapta.
Mult succes in continuare!
Simi_
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 11 ori

Publicitate

Anterior

Înapoi la Canada - New Brunswick - Rubrica locala