• Publicitate

Cine merge, cand si unde in Cuba?

Rubrica turistilor si a celor stabiliti temporar sau definitiv in Cuba - detalii despre statiuni, resorturi turistice, plaje, drumetii, cultura, muzica, dans, socializare si felul de a fi al localnicilor

Moderator: cian

Răspunde

Re: Cine merge, cand si unde in Cuba?

Mesajde Sly » 03 Noi 2016, 09:35

thief scrie:Daca nu faci scuba, iti recomand .... mai atunci cind ai privilegiul sa traiesti in zonele tropicale la mare.

Din ce-a scris pe aici,e amator de altfel de diving. :lol:
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde cian » 03 Noi 2016, 16:29

Sly scrie:
thief scrie:Daca nu faci scuba, iti recomand .... mai atunci cind ai privilegiul sa traiesti in zonele tropicale la mare.

Din ce-a scris pe aici,e amator de altfel de diving. :lol:

Amator de any diving, lol. Ma tenteaza, cred ca anul asta voi lua niste cursuri, dar trebuie sa vad ce instructori certified au. Altfel au o zona de diving in Santa Cruz del Norte si alta prin sudul insulei
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde thief » 04 Noi 2016, 05:20

Lol, cind ajungi la 69 sa ma anunti. Metri adincime. Alta chestie pe care o recomand e penetration diving :D .

Acuma serios, merita, pt mine a fost life changing intr-un fel. Scufundarile simple de la resorturi, in general la cam 20m, eventual 30, sint ok ... e nice sa vezi fauna marina si coralii, etc, e marfa ca activitate recreationala. Mie nu mi-a ajuns si am continuat cu tech diving, adica adincimi mai mari si peste limitele de non-decompression, in momemtul ala devine ca un drog intri in alta lume. Si am facut si wreck penetration diving, adica scufundari la epave cu intrat in interiorul epavei, interesant si asta, am bagat niste penetrari .... unele le-am si filmat ... :lol: :lol:
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 74 ori

Mesajde Isostar » 04 Noi 2016, 08:06

thief scrie:Lol, cind ajungi la 69 sa ma anunti. Metri adincime. Alta chestie pe care o recomand e penetration diving :D .

Thief, esti sigur ca inca vorbesti de scula? Pardon, scuba?!?
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde thief » 04 Noi 2016, 09:01

Pai combinam utilul cu placutul ...
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 74 ori

Mesajde cian » 05 Noi 2016, 06:58

thief scrie:Lol, cind ajungi la 69 sa ma anunti. Metri adincime. Alta chestie pe care o recomand e penetration diving :D .

Acuma serios, merita, pt mine a fost life changing intr-un fel. Scufundarile simple de la resorturi, in general la cam 20m, eventual 30, sint ok ... e nice sa vezi fauna marina si coralii, etc, e marfa ca activitate recreationala. Mie nu mi-a ajuns si am continuat cu tech diving, adica adincimi mai mari si peste limitele de non-decompression, in momemtul ala devine ca un drog intri in alta lume. Si am facut si wreck penetration diving, adica scufundari la epave cu intrat in interiorul epavei, interesant si asta, am bagat niste penetrari .... unele le-am si filmat ... :lol: :lol:

La 69? Probabil in 11 moiembrie, te anunt de acum :bounce:
Cu scuba am inteles ca sunt tot felul de federatii internationale care certifica instructori. Acuma, datorita faptului ca cubanezii nu au posibilitatea sa iasa din Cuba si sa se certifice ca si instructori in US sau EU, nu am incredere sa fac vreun curs cu ei. Ma refer la instructori care isi fac publicitate ca lucreaza pe cont propriu, si dau cursuri la $200 pe 3 zile tot inclus.
Ma gindisem sa fac cursul aici la Mtl,dar disponibilitatea mea nu corespundea cu orarul lor. Sa vad acum daca este vreo modalitate oficiala sa fac cursul acolo, eventual la vreun hotel ce ofera cursul pentru turisti, deci instructori certificati
cian

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Romani in Cuba