• Publicitate

Doresc loc de munca in Cuba

Rubrica turistilor si a celor stabiliti temporar sau definitiv in Cuba - detalii despre statiuni, resorturi turistice, plaje, drumetii, cultura, muzica, dans, socializare si felul de a fi al localnicilor

Moderator: cian

Răspunde

Re: Doresc loc de munca in Cuba

Mesajde calopor » 21 Iul 2014, 07:35

Mdea.... sincer, asa credeam si eu ca sta treaba, cum ziceti voi, dar doream confirmare. Pe de alta parte, banuiesc ca toate hotelurile au internet si ma gandesc ca trebuie cineva sa-l si intretina. Aici poate as avea nevoie de un ajutor: daca ar lucra cineva in domeniu si mi-ar spune cand si unde sa aplic pentru un job.....
And those who were seen dancing were thought to
be insane by those who could not hear the music.
calopor
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde malina3se » 21 Iul 2014, 08:02

Dak te referi la internet pt turisti, nu...nici jumatate din hoteluri nu au acest serviciu disponibil. Ei au totusi internet pt persoana care lucreaza la relatii publice. Iar cateva hoteluri au acces la vreo 2-3 calculatoare cu internet pt turisti...dar acolo ai nevoie de 15 minute k sa deschizi o pagina internet.
malina3se
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 9 ori
I s-a multumit: 4 ori

Mesajde cian » 21 Iul 2014, 08:40

malina3se scrie:Dak te referi la internet pt turisti, nu...nici jumatate din hoteluri nu au acest serviciu disponibil. Ei au totusi internet pt persoana care lucreaza la relatii publice. Iar cateva hoteluri au acces la vreo 2-3 calculatoare cu internet pt turisti...dar acolo ai nevoie de 15 minute k sa deschizi o pagina internet.

Mai nou, ETECSA ofera servicii de internet; cozile sunt imense, iar cit despre calitatea conexiilor , viteza, etc nu ma pot pronunta deoarece n-am incercat niciodata sa folosesc acest "serviciu". La hoteluri, conexia este extrem de lenta daca foslosesti ordinatoarele lor, si probabil ca tot la fel daca folosesti laptopul tau (au conexie fara fir in anumite hoteluri cum ar fi Melia Cohiba in Havana).Nu numai ca dureza o vesnicie pina deschizi o pagina internet, dar in plus nici nu ai acces la anumite site-uri fie ca sunt blocate de cubanezi, fie ca sunt blocate de americani , blocaj obliga.
E bine sa uiti un job in domeniul acesta, in Cuba, misiune imposibila; pe da alta parte, cind se va schimba treaba in Cuba, va fi un sector aproape virgin, totul va trebui facut, deci oportunitati de afaceri foarte interesante (nu ma refer la intretinere de retele ci la instalre de cabluri, etc)
Cuba este nu doar o fabrica de medici, dar dupa cum am constata si fabrica de ingineri in informatica, oricit de ciudat ar parea; cunosc cel putin 3 ingineri in informatica in Cuba
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 97 ori

Mesajde calopor » 21 Iul 2014, 08:45

Mdea, se pare ca "Cuba- misiune imposibila"
Pe altundeva, prin Caraibe ?
And those who were seen dancing were thought to
be insane by those who could not hear the music.
calopor
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde rux13 » 21 Iul 2014, 08:47

calopor scrie:Mdea, se pare ca "Cuba- misiune imposibila"
Pe altundeva, prin Caraibe ?

Puerto Rico
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 78 ori

Mesajde cian » 21 Iul 2014, 09:58

Vrei neaparat in Caraibe sau vrei la soare, in America Latina? XCaci daca vrei la soare, in America Latina, posibilitati sunt; s-ar parea ca e un bum economic in Panama si in Peru; Chile are o situatie economica buna ; se pare ca Canalul de Panama va avea in curind (in fine intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat) un canal care ii va face concurenta in America Centrala
cian

I s-a multumit: 97 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Romani in Cuba