Switch to full style
Loc de intalnire pentru pescarii si vanatorii amatori din Canada. Oaspetii din Romania sunt si ei bineveniti. Loc de povesti (chiar si minciuni) pescaresti si vanatoresti. Poze si filme cu trofee sau chitici sunt binevenite. Fir intins!
Răspunde

Crap in zona Motreal

13 Apr 2016, 02:51

Salutare

Ma pregatesc si eu sa ajung in Montreal si as dori sa stiu daca a pescuit cineva crapi in zona respectiva... Poate imi da si mie niste ponturi sau poate chiar facem o partida impreuna :P

Re: Crap in zona Motreal

13 Apr 2016, 04:57

Din ce se scrie pe aici toata zona Montreal e crap asa ca ai ales bine. :wink:

13 Apr 2016, 05:39

Sly scrie:Din ce se scrie pe aici toata zona Montreal e crap asa ca ai ales bine. :wink:

asta citisem si eu... dar speram sa gasesc pe cineva care sa-mi vande niste ponturi de locuri "mai productive" ;)

14 Apr 2016, 14:29

Salut pescarule,

Nu-ti fa problem de peste.
Aici este crap cat vrei tu ca localnici de aici nu-l pescuiesc.
Dar o sa vezi ca in Quebec sunt mult mai multe specii interesante de pescuit.
Eu merg la crap de 2-3 ori pe an ca sunt peste 10 specii diferite de pesti cu care am fun.
Nu am timp sa merg in cate locuri as dori sa pescuiesc.

Apropo: nu cumpara scule de pescuit de acolo (chinezarii sau rusesti) ca nu merita.
Aici o sa gasesti top quality: Japan, USA

Pentru crap folosesc o arbaleta: Parker Stingray Crossbow.
E mai cool cu ea decat cu undita. Vanez crapul din kayak.

Fir intins.

15 Apr 2016, 01:19

Thrac92 scrie:Salut pescarule,

Nu-ti fa problem de peste.
Aici este crap cat vrei tu ca localnici de aici nu-l pescuiesc.
Dar o sa vezi ca in Quebec sunt mult mai multe specii interesante de pescuit.
Eu merg la crap de 2-3 ori pe an ca sunt peste 10 specii diferite de pesti cu care am fun.
Nu am timp sa merg in cate locuri as dori sa pescuiesc.

Apropo: nu cumpara scule de pescuit de acolo (chinezarii sau rusesti) ca nu merita.
Aici o sa gasesti top quality: Japan, USA

Pentru crap folosesc o arbaleta: Parker Stingray Crossbow.
E mai cool cu ea decat cu undita. Vanez crapul din kayak.

Fir intins.

Multumesc pentru ponturi. Treaba cu sculele o banuiam si eu... ca la romani: mai prost si mai scump. Interesanta indeea cu arbaleta. O sa o retin pe viitor

22 Apr 2016, 06:35

Crapul aici nu se deranjeaza la rama, mai merge la boaba de porumb sau mamaliga dar daca te gandesti sa-l gatesti uita, o singura dada am dus unu acasa de vreo 7 kg si cand l-am taiat avea carnea de un rosu de porc, m-am scarbit si l-am aruncat. Mai bine tragi o stiuca(brochet) sau si mai bun un achigan sau sturion. Uite ce se gaseste sub ape:
http://www.mddelcc.gouv.qc.ca/eau/flrivlac/poissons.htm
Răspunde