• Publicitate

se cauta plonjeur in gatineau

Cereri si oferte de locuri de munca in zona Ottawa-Gatineau
Răspunde

Re: baaaaa

Mesajde cristi33 » 06 Iun 2007, 06:08

mircea2212 scrie:
artx3d scrie:POST de scafandru aveti????????

:D :D :D :D :D :D :D

Imi cer scuze de la initiatorul topicului dar si eu tot la asta m-am gandit :D

ca job de supravietuire e super si programul la fel. Deci Mircica tata ai 2 manusele si un dusulet mic de mana si plonjezi dupa vasele unui restaurant cu patroni super :oops: :lol: :twisted:
BAFTA MULTA TUTUROR !!!
cristi33
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

JOB IN RESTAURANT???

Mesajde shark27 » 25 Feb 2008, 17:19

Nu vreau sa deranjez intutil dar mai oameni buni cum sa ofere asa salariu mic ??? doar 8 dolari pe ora..??????....
OCHII CARE NU SE VAD....TE VAD...
shark27
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: JOB IN RESTAURANT???

Mesajde Avril » 21 Iul 2008, 12:26

shark27 scrie:Nu vreau sa deranjez intutil dar mai oameni buni cum sa ofere asa salariu mic ??? doar 8 dolari pe ora..??????....

Sincer nu as sfatui pe nimeni sa inceapa cu un astfel de job...Plonjeur inseamna spalator de vase. Salariul este mic, pt ca, dupa cum e lesne de banuit, nu ai nevoie de absolut nici o pregatire, educatie etc. Cred insa ca sa stai 6-8 ore in picioare non-stop si sa speli vase nu este un job care sa faca fericit pe nimeni, este extrem de obositor (pana sa imi cumpar masina de spalat vase, doar 30 de minute erau suficiente pt a nu mai avea chef sa vad vase murdare in fata ochilor...deci imi imaginez cum poate fi sa iti castigi banii spaland vase o zi intreaga), neplacut (trebuie luat in calcul ca spalatul vaselor se face in bucataria restaurantului, deci atmosfera sufocanta) si absolut nici o satisfactie (nici intelectuala nici materiala)...Celor care vin aici le doresc sa aiba tarie (mentala in primul rand) si optimism. Sa mearga la cursuri de limba, la cursuri de perfectionare daca trebuie, si sa isi caute joburi pe profesia lor. Nu cred ca vine nimeni din Romania cu meseria de spalator de vase, deci nu inteleg de ce ar trebui sa caute / accepte un astfel de job...Numai un om disperat si fara nici o incredere in el si in viitorul sau ar accepta meserii fara perspectiva.
Avril
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

Mesajde anadana » 22 Iul 2008, 06:56

raspunsul urmator este ptr atotstiutoarea Avril:
uite ca eu,am preferat ca in loc sa ma duc la francizare, sa ma duc sa spal vase, si crede-ma ca nivelul meu de franceza era incomparabil(dupa doar 1 luna) cu al unuia care ,vezi doamne s-a dus la francizare.
Dupa parerea mea ,francizarea este unul din cele mai rele lucruri pe care ti-l poate oferi statul canadian,ptr ca nivelul de franceza, dupa 1-2 ani de "scoala"este aproape echivalent cu zero,ptr ca acolo nu se invata quebecoasa adevarata,cea de zi cu zi,ci un fel de franceza stalcita in toate limbile si cu toate accentele posibile(imi cer scuze daca jignesc pe cineva cu afirmatia mea).
a-si fi curios sa ne intalnim si sa vedem cine parleshte mai bine si mai corect "franceza"(mentionez ca eu am doar 1 an si 5 luni de Canada).
oricum intalnirea ar fi scurta ,ptr ca nu a-si dori nici la dusmanii mei ,sa aiba amici cu mentalitatea ta.
iar ca sa intelegi mai bine,am sa-ti mai spun ca meseria mea in ro nu era de spalator de vase ci am terminat si eu o facultate ca 99,99%
dintre romanii care ajung in Canada,dar asta si francizarea, nu dau de mancare la 2 copii(unul de 5 si unul de aproape 1 an).

orvoar,pasusa mica si sexoasa.

p.s.-viata e putin mai complicata decat pare,si doar cei care sunt dispusi sa faca cu adevarat sacrificii, vor reusi.
forzza Steaua!!!
of of of !!!
anadana
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde ddeni » 29 Aug 2008, 13:13

8 cred ca la negru
ddeni
ddeni
Am aflat de voi...