Da-ne un Like pe Facebook > Traieste viata pe care o meriti   Urmeaza-ne pe Twitter > Traieste viata pe care o meriti          realizat.comrealizat.com   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   ComunitatiComunitati   Autentificare / InregistrareAutentificare / Inregistrare
Canada - Intre MIT si REALITATE
Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.

Fii realizat si pe retelele socialeFii realizat si pe retelele sociale:  

-> Pareri despre cum este viata reala in Canada
       Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 215, 216, 217  Urmatoare
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    realizat.com -> Canada - Intre MIT si REALITATE
Conversatia anterioara :: Conversatia urmatoare  
Autor Mesaj
maxlory
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Data inscrierii: 17/Sep/2009
Photo: 0

MesajData publicarii: Joi Sep 17, 2009 8:06 am    Titlul conversatiei: Pareri despre cum este viata reala in Canada
Adauga un membru pe lista celor ignorati Raspunde cu citat (quote)

Ma intereseaza foarte mult parerile si experientele dumneavoastra in legatura cu modul de viata si oportunitatile din Canada.As vrea ca in doi sau trei ani sa strang bani si sa plec in Canada dar vreau sa stiu daca se merita si ce avantaje si dezavantaje sunt acolo pentru ceice sunt nou-veniti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat     NOU: Pentru un raspuns rapid raspandeste vorba pe retelele sociale:  

rdking
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Data inscrierii: 08/Ian/2004
Photo: 2

MesajData publicarii: Joi Sep 17, 2009 11:59 am    Titlul conversatiei:

Modul de viata? De la roz deschis pana la cel inchis. Lapte si miere! Lapte si corn! Caini cu muffine in coada!
Oportunitati? Ajutor social cat sa nu muncesti o secunda toata viata ta, ONG-uri care iti dau mancare si haine moka, munca la negru cat cuprinde, cersetoria e tolerata si cred ca poti sa faci bani buni din ea. Cu cat stai mai mult pe ajutor social, cu atat mai mult se inmultesc avantajele! De exemplu, esti de mai mult de 12 luni pe social, statul iti plateste si dintii la stomatolog!...

Inregistrare sau Autentificare daca doriti sa cititi intregul articol
si pentru a putea scrie in forum
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat     NOU: Pentru un raspuns rapid raspandeste vorba pe retelele sociale:  

tacalin
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Data inscrierii: 01/Dec/2003
Photo: 22

MesajData publicarii: Joi Sep 17, 2009 12:11 pm    Titlul conversatiei: Re: Pareri Despre Cum Este Viata Reala In Canada

maxlory a scris:
[...]vreau sa stiu daca se merita [...]

mda... tipic...

intrebarea mea este:
- ce anume astepti tu de la viata?

apoi discutam daca "se merita" sau nu

adriana lucia
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Data inscrierii: 17/Sep/2009
Photo: 0

MesajData publicarii: Joi Sep 17, 2009 1:46 pm    Titlul conversatiei: Re: Pareri Despre Cum Este Viata Reala In Canada

Canada..............e forte frumos vazut numele de Canada si tara in sine dar.............realitatea e alta
inceputul e foarte greu pentru primii 2-3 ani .......primele sunt limbile (franceza -engleza) poate chiar o scoala, o reorientare cu o formatiune sau o scoala tot cu ajutorul si finantarea guvernului si apoi cautarea uniu servici, oricum Romania nu face atit de mult nici pentru cetatenii ei si nici atit pentru emigranti. Ceea ce Titus spune este un pic in bataie de joc, da sa stai pe ...

Inregistrare sau Autentificare daca doriti sa cititi intregul articol
si pentru a putea scrie in forum
Sus

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    realizat.com -> Canada - Intre MIT si REALITATE
Ora setata in profilul meu este GMT - 5 ore (Eastern Time)
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 215, 216, 217  Urmatoare
Pagina 1 din 217

Navigare rapida:  
Nu puteti crea o conversatie noua in aceasta rubrica
Nu puteti raspunde la conversatiile acestei rubrici
Nu puteti modifica mesajele proprii din aceasta rubrica
Nu puteti sterge mesajele proprii din aceasta rubrica
Nu puteti vota in chestionarele din aceasta rubrica

© 2003-2014 realizat.com | Despre noi | Conditii de utilizare | Contacteaza-ne